Wpisz i kliknij enter

FOQL – Hopeless EP

Polska producentka wieńczy niezwykle dla niej udany rok w świetnym stylu.

Cztery nagrania ukrywające się pod tytułem „Hopeless” ukazują się nakładem cenionej w podziemiu wytwórni New York Haunted, którą prowadzi weteran holenderskiego techno, Vincent Koreman, znany jako Drvg Cvltvre lub Ra-X. Publikował on zarówno wydawnictwa takich tuzów, jak D’Marc Cantu czy Ekman, jak i naszych rodzimych twórców z RSS B0YS. Teraz do tego katalogu dołącza FOQL.

Otwierający zestaw „Re-Wrecked” to rozedrgane techno podrasowane archetypowymi brzmieniami z lat 80. rodem z minimal wave i industrialu. Takie granie poznaliśmy już na wcześniejszych płytach producentki – i trzeba przyznać, że to jej firmowa specjalność. W „Grasshopper Lies Heavy” słychać echa nerwowego electro, dla którego kontrapunktem jest niepokojące tło rodem z filmowego horroru.

Druga część kolekcji to oczywiście remiksy. Niemiecki duet Fallbeil zamienia „Grasshopper Lies Heavy” w brutalne hard techno w połowy lat 90., łączące twardy puls bitu z acidowymi przesterami. Tapirus biorąc się za „Re-Wrecked” idzie podobnym tropem – splatając zdeformowane syntezatory z rave’owym basem w hipnotycznego killera.

Tu nie ma miejsca na sentymenty – mimo, że FOQL czerpie pełnymi garściami z brzmień typowych dla lat 80. i 90. pod jej palcami nabierają one jak najbardziej współczesnego charakteru. Przy okazji tej premiery warto zwrócić również uwagę na inne wydawnictwa New York Haunted – tyle brudnej, surowej i agresywnej elektroniki trudno znaleźć gdzie indziej w jednym miejscu.

New York Haunted 2015

www.newyorkhaunted.bandcamp.comJest nas ponad 15 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy