Wpisz i kliknij enter

Isorinne – Recollections of Forgotten Dreams

Field Records zapowiada dwanaście miesięcy ambientalnych uniesień

To nie pierwszy raz, kiedy Michel Isorinne pojawia się u progu holenderskiej oficyny. Poza wydawnictwami sygnowanymi własnym nazwiskiem i kasetą nagraną pod aliasem Dystopiska Visioner, Szwed znany jest również z udziału w projekcie Dard Å Ranj Från Det Hebbershålska Samfundet, którego fantastyczny album In The Wake Of The Dark Earth pojawił się pod koniec marca właśnie w Field. (recenzja)

Isorinne zadebiutował solowo dwa lata temu kasetą Varseblivning w prowadzonym przez Jonasa Rönnberga (Varg) labelu Blodörn. Zeszły rok przyniósł w karierze Szweda epkę Samarbeten ‎oraz dwa mini-albumy: 1980 oraz 2061. W międzyczasie podziwiać mogliśmy szereg dzieł stworzonych przez wspomniane wcześniej trio D.Å.R.F.D.H.S.

Najnowszy materiał lekko odbiega od dotychczasowych poczynań artysty. Recollections of Forgotten Dreams, znacznie bardziej niż zeszłoroczne mini-albumy, napawa nas dźwiękowym optymizmem i lekkością. Zaczynamy od efektów field recordingu, nagrań burzy i deszczu kontrastujących z delikatną melodią wspartą śpiewem ptaków. Po wstępie wpadamy w dwadzieścia minut pełnego witalności wiosennego ambientu, spod którego z wolna odpływają resztki chłodu. Przez cały czas garściami możemy czerpać nostalgiczne melodie, dosłuchując się jednocześnie szeleszczących efektów w tle. Without Tears i Reality Is What You Can Get Away With to dwa najpiękniejsze fragmenty krążka. Isorinne dostarczył nam tym razem sześć subtelnie skrojonych partii, które bez bólu pozwalają wyjść z zimowego snu.

Tracklista:

01. Blurred Perceptions Of Substance
02. Reality Is What You Can Get Away With
03. Whereabouts Unknown
04. Without Tears
05. Terrestrial Measure
06. Untitled

 

Field Records | 2016

ISORINNE / SOUNDCLOUD
FIELD RECORDS / SOUNDCLOUDJest nas 14 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy