Wpisz i kliknij enter

Bois

Muzykę tego amerykańskiego artysty trzeba poznać!

Od razu ślę podziękowania dla mojego przyjaciela z USA, Ryana, który zaraził mnie twórczością Briana Bo pochodzącego z Miami, ale obecnie mieszkającego w Nowym Jorku oraz kryjącego się pod nazwą Bois. Po głębszej analizie zauważyłem, że ten muzyk i wokalista był zaangażowany w działanie wielu interesujących zespołów takich jak Free Vitamins, Hear Hums, Peace Arrow (solowy projekt Mitcha Myersa) i Clock Hands Strangle.

W 2012 roku Brian doszedł do wniosku, iż po ośmiu latach koncertowania i tworzenia w różnych projektach, czas zacząć karierę solową. Wiedział, że w jego kompozycjach musi być wokal – kapitalnie śpiewa – i konkretna porcja elektronicznych brzmień, wyciskanych z retro syntezatorów. Choć często zaprasza do współpracy swoich kolegów, a wraz z nimi pojawiają się też inne instrumenty (saksofon, gitara, perkusja). Bois gra także na wibrafonie, co uważam za świetne połączenie z jego barwą głosu. Poniżej utwór „Wolves” pochodzący z pierwszej płyty Briana – „Lost” (2013).

Bois po kilku letniej przerwie powraca w tym roku z nowym albumem, pt. „Asleep with Songs of Longing” (maj 2016). Oprócz onirycznego wokalu, syntezatorów (korzystał m.in. z EMS VCS3) i pianina, słyszymy saksofon (Jake Tobin), gitarę akustyczną, perkusję oraz wibrafon (Mitchell Myers aka Peace Arrow). Póki co żadna z płyt Boisa nie doczekała się przyzwoitej promocji ani wydawcy, aż ciężko w to uwierzyć, kiedy słuchamy nagrań z „Lost” czy „Asleep with Songs of Longing”.

 

Oficjalna strona artysty »
Profil na Facebooku »
Profil na BandCamp »Jest nas ponad 15 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

3 pytania – Suwal

Kolejnym artystą, który odpowie na nasze 3 pytania jest Suwal, którego EP „Sygnał” ukazał się niedawno nakładem Flirtini/Asfalt Records.