Wpisz i kliknij enter

The Necks świętują swoje 30-lecie!

Australijscy muzycy w listopadzie powrócą do Europy, żeby celebrować swoje trzydzieste urodziny. Oczywiście na ich trasie znalazła się też Polska. Sprawdźcie rozkład jazdy!

Grupa The Necks powstała w Sydney w 1986 roku. Niezmiennie jest to trio w składzie Chris Abrahams (fortepian), Lloyd Swanton (bas) i Tony Buck (perkusja). Wydali 18 albumów, z czego ich najnowszy longplay nosi tytuł „Vertigo” (recenzja) i ukazał się jesienią 2015 roku. Artyści świętują swoją trzydziestkę od początku tego roku. Zaczęli w Australii od wspólnych występów z Adelaide Symphony Orchestra pod batutą Ilana Volkova, następnie Stany Zjednoczone, Wielka Brytania i inne kraje europejskie. Na przykład w Anglii na jednym z koncertów wykorzystali brzmienie organów piszczałkowych. Co ciekawe, w grudniu trio po raz pierwszy pojawi się w Japonii.

The Necks.1 1986 - photo Anne Zahalka

Rok 1986, fot. Anne Zahalka

W listopadzie muzycy udadzą się m.in. do Finlandii, gdzie zagrają na festiwalu Tampere Jazz Happening. To będzie ich sentymentalny powrót, ponieważ pierwszy raz wystąpili tam w 2001 roku. Będzie też Wrocław. Ale najlepiej zapowiada się wieczór w Amsterdamie, a dokładnie 20 listopada w słynnym klubie Bimhuis. Holenderskie wydarzenie nazwano The Chain Event i będzie to osiem godzin wspólnego grania. Obok członków The Necks pojawią też tacy artyści jak Axel Dörner, Xaviar Charles, John Butcher, Michael Moore, Michael Vatcher, Kai Fagaschinski, Michael Thieke, Magda Mayas, Ivar Grydeland, Christian Wallumrød czy Ingar Zach.

Listopad 2016:

05 Tampere, Jazz Happening

06 i 07 Londyn, Café Oto

08 Manchester, Band on the Wall

09 Londyn, Café Oto

10 Salzburg, Jazzit

12 Moskwa, Jet@Arma17

13 Ryga, Zirgu Street Concert Hall

14 Helsinki, Livelab

15 i 16 Kopenhaga, Jazzhouse

17 Sztokholm, Fasching

18 Oslo, Victoria

19 Rotterdam, Lantaren Venstr

20 Amsterdam, Bimhuis – The Chain Event

22 Berlin, Funkhaus

23 Wrocław, Jazztopad

 

Strona The Necks »


Jest nas ponad 16 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy