![](https://www.nowamuzyka.pl/wp-content/uploads/2017/01/dubspeeka.jpg)
Krótko.
Zacznę tak jak rok temu. Ilu ludzi – tyle podsumowań. Osobiście uważam, że tym co definiuje daną twórczość jako dzieło jest umiejętność przenoszenia mojej percepcji w nowe światy. Jeśli już od pierwszych dźwięków nagrania, artysta potrafi zabrać mnie w niebezpieczną i pełną wrażeń ekspedycję w nieznany wszechświat, głębię oceanu, zapomniane krainy ukryte gdzieś pod wulkanami i gęstymi lasami oraz przedstawić schyłek lub rozkwit cywilizacji to wiem, że mam do czynienia z czymś nieszablonowym.
Poniższe zestawienie jest zapisem mojej abstrakcyjnej i metafizycznej podróży sponsorowanej przez artystyczny kunszt. Kolejność? Jak w totalizatorze.
1. Dubspeeka — Population 50201
2. Zov Zov – The Sacred Pornography Of God
3. Michał Jabłoński – Fox Die EP
4. ORBE – Kepler 438
5. Inner8 – Tetramorph EP
6. Inter Gritty – Islands
7. Lucy – Eat, Drink, Shop, Relax EP
![](https://nowamuzyka.pl/images/krystianzakrzewski.jpg)
Kolejne zestawienie i kolejny raz dj metatron pominięty, jestem zawiedziony. Kolejne zestawienie i kolejne nowe inne niż na poprzednim albumy. Wyście się jakoś umówili, że płyty nie mają prawa się powtarzać, a jeśli już to w śladowych ilościach?
kolejny mdławy alisa prince’a downmarku…
Skoro o Resident Advisor’owym hajpie mowa (notabene – akurat ten hajp szanować należy bardziej niż wiele innych hajpów), to bardziej w tym podsumowaniu wywrotowego CC Not – Geo Fi aniżeli wyśmienitego, ale zachowawczego DJ’a Metatrona. CC Not – Geo Fi to fenomenalny materiał, bez wątpienia największa NOWOŚĆ w świecie techno w ciągu ostatnich lat.
*podsumowaniu brakuje
A ja tam się cieszę, że mamy więcej płyt do przejrzenia.