Wpisz i kliknij enter

Czerwiec na Szpitalnej 1 w Krakowie

20 artystów pochodzących z różnych stron świata oraz crème de la crème polskiej sceny. Tak władze klubu zapowiadają to, co będzie się działo w tym miesiącu na Szpitalnej 1. 

Wystąpią między innymi Via App, pochodząca z Nowego Jorku djka specjalizująca się w awangardowej odsłonie muzyki elektronicznej oraz Ciarra Black, djka i producentka, która wyrobiła sobie bardzo mocną pozycję na nowojorskiej scenie, grając regularnie sety w takich klubach jak Bossa Nova Civic Club.  Deltatron z kolei to jedna z najważniejszych postaci na południowoamerykańskiej scenie współczesnej elektroniki, producent, absolwent Red Bull Music Academy (Tokio, 2014), w którego muzyce słychać inspiracje hip hopem, trapem i brzmieniami afroperuwiańskimi. Novo Line zaś to alias Nata Fowlera, który specjalizuje się w nietypowym wykorzystaniu narzędzi studyjnych z lat osiemdziesiątych niezgodnie z ich przeznaczeniem, tworząc paletę dźwięków zaczerpniętych ze złotej ery gatunku AOR (Adult Oriented Rock). Albrecht Wassersleben, Carl Suspect, Philipp Demankowski, reprezentanci niemieckiej sceny niezależnej, odwiedzą Szpitalną 1 z okazji celebracji nowych wydawnictw muzycznych rezydentów klubu, Olivii oraz Chino już 16 czerwca.

Na scenie Szpitalnej 1 wystąpią także Better Person oraz Romantic Fellas. Better Person czyli solowy projekt Adama Byczkowskiego to przede wszystkim uwodzące syntezatorowe ballady, jednocześnie zmysłowe i złowieszcze. W brzmieniu Better Person odnaleźć można ślady wpływu Arthura Russella czy Sade, ale także Davida Lyncha i Andrzeja Zauchy. Romantic Fellas to pochodzący z Krakowa zespół, którego muzyka daje się opisać jako klimatyczny, alternatywny pop o subtelnym brzmieniu wynikającym z zamiłowania kolektywu do analogowych syntezatorów. Koncert promować będzie nową epkę zespołu zatytułowaną Romantic hotel.

Koncerty i dj-sety to nie jedyne co oferuje Szpitalna 1. Na stałe do programu klubowego weszły Live Act – meet, talk & jam, czyli spotkania mające na celu przybliżenie sztuki tworzenia muzyki wszystkim osobom zainteresowanym produkcją własnych utworów oraz zajęcia z djingu, które odbywają się co środę w ramach cyklu Open Decks – warsztatów prowadzonych przez doświadczonych djów i producentów. One Artists Day to wydarzenie prezentujące młodych artystów z Krakowa, poruszających się po wizualnych dziedzinach sztuki. To spersonalizowane wydarzenie, podczas którego zaproszony artysta jest odpowiedzialny za cały koncept wydarzenia – od oprawy wizualnej, muzycznej po zagospodarowanie przestrzeni klubu, a nawet ustalenie dedykowanego menu. Gościem pierwszej odsłony cyklu był Rafał Gawlik. Kolejnym novum w programie klubu jest cykl RAUT, czyli pokazy filmowe przybliżające widzom kino niszowe. Selekcja filmów oparta jest o współpracę z instytucjami oraz selekcjonerami festiwali filmowych z różnych zakątków świata. Wstęp na te wydarzenia jest darmowy.

Klub w czerwcu świętuje także sukcesy wydawnicze swoich rezydentów. Olivia, której produkcyjny debiut ukazał się właśnie nakładem K-Hole Trax, spędziła za gramofonami ponad już ponad dekadę. Fascynację brzmieniami maszyn Rolanda słychać na jej debiutanckiej epce Skawa, która opiera swój groove na skocznym rytmie, dźwiękach gwizdka i chwytliwej melodii przeplecionej acidowym świergotem.

Chino to artysta o jednym z najbardziej charakterystycznych brzmień na polskiej scenie. Jego produkcje to wypadkowa wyjątkowych dźwiękowych połączeń, ostrych syntezatorowych linii, acidowych loopów, czy ciężkich basowych uderzeń zamkniętych w ciekawą całość. Nowy album Chino zatytułowany Kolaps ukazał się na winylu nakładem niemieckiego labelu shtum i dostępny jest m.in. w warszawskim Side One.

Bilety na wydarzenia można nabyć codziennie w klubie od godziny 13.00, w dniu wydarzenia na bramce oraz przez platformę Going.

Kalendarz wydarzeń na Szpitalnej 1:
01.06 PT. Neurodydaktyka #15 Drum & Bass / Techno
02.06 SB. Basy Tropikalne Número Tres w/ Deltatron
04.06 PN. LIVE ACT meet, talk & play (Wstęp Free)
06.06 ŚR. Open Decks Digital Edition (Wstęp Free)
07.06 CZW. Better Person na Szpitalnej 1, afterparty Klub Anonimowych Ambientoholiw
08.06 PT. Szum: Novo Line live!
09.06 SB. BTS + Oramics w/ Ciarra Black
10.06 ND. Granie w Bramie: Sunday Best edition by Discomule (Wstęp Free)
11.06 PN. RAUT #1 Pokazy Filmowe na Szpitalnej 1 (Wstęp Free)
12.06 WT. Jam Session
13.06 ŚR. Open Decks Vinyl Edition (Wstęp Free)
14.07 CZW Koncert Romantic Fellas
15.06 PT. Krak Up Trzeci
16.06 SB. Release Party: Chino / Shtum / & Olivia / KHole Trax /
18.06 PN. Pokazy Filmowe na Szpitalnej 1 (Wstęp Free)
19.06 WT. LIVE ACT meet, talk & play (Wstęp Free)
20.06 ŚR. Open Decks Digital (Wstęp Free)
21.06 CZW. Why So Silent ? w/ Błażej Malinowski & Eastern Renaissance
22.06 PT. Brutaż
23.06 SB. Wianki w Krakowie! Noc Klubowa w/ Via App live (Wstęp Free)
24.06 ND. Granie w Bramie: Italo Edition w/ Kinzo Chrome,
25.06 PN. One Artists Day (Wstęp Free)
16.06 WT. Jam Session
27.06 ŚR. Open Decks Vinyl Edition (Wstęp Free)
28.06 CZW. Fresh Start
29.06 PT. Syntetyk

fot. przewodnie: Kacper Michalak

 

 Jest nas ponad 16 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy