Wpisz i kliknij enter

Blind Boy De Vita – Hold The Knight

Wsłuchajcie się w debiutancki singiel Blind Boy De Vita – biorąc udział w transowo-psychodelicznym locie!

Kim jest Blind Boy De Vita? To artystyczne alter ego Glauco Cataldo – włoskiego songwritera, gitarzysty i kompozytora, ale na co dzień mieszkającego w Szwajcarii. Jak przystało na prawdziwego muzycznego nomada, Blind Boy De Vita regularnie chłonie różnorodne bogactwo kulturowe – odwiedzając m.in. Afrykę Zachodnią i Południową.

Utwór „Hold The Knight” pojawił się w sieci w październiku tego roku i zapowiada nadchodzący longplay Blind Boy De Vita – „Cumpa”. Co ciekawe, materiał wyjdzie w formie limitowanej edycji czekolady (!), która powstanie przy współpracy z afrykańskimi dostawcami kakao. To wszystko ma na celu wsparcie zrównoważonego handlu tym szlachetnym produktem.

„Hold The Knight” brzmi zjawiskowo! Ktoś zaraz powie, że nic nowego, ale ja nie mam zamiaru odbierać charyzmy temu artyście! Niska, barytonowa barwa głosu Blind Boy De Vita od pierwszych sekund porywa nas w wielką czeluść. Czuć w tym nagraniu południowoafrykańskie wpływy zaczerpnięte z kultury Zulu, są np. echa stylu maskanda. Z kolei akustyczna gitara Blind Boy De Vita nie tyle, co wpatrywała się, ale wsłuchiwała w dokonania choćby Madala Kunene’a. Ale to nie jedyne odnośniki do Czarnego Lądu, ponieważ brzmienie gitary i styl gry mogą także kojarzyć się z muzyką innego, ale młodszego południowoafrykańskiego gitarzysty, Guya Buttery’ego (był bohaterem jedenastej części cyklu „Eksperymentalne oblicze RPA”). Blind Boy De Vita jednak idzie jeszcze dalej – doprawiając całość przesterowaną gitarą, rockowymi solówkami i psychodelicznymi wokalizami. Z dużą ciekawością czekam na długogrający album!

 

Strona Facebook Blind Boy De Vita »
Strona Mouthwatering Records »
Profil na Facebooku »Jest nas ponad 15 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy