Wpisz i kliknij enter

Kuf – Re: Re: Re

„Remiksy” na „żywych” instrumentach.

Pod nazwą Kuf ukrywa się jazzowe trio z Berlina, które specjalizuje się w graniu… nowej elektroniki. Liderem zespołu jest Tom Schneider, który obsługuje syntezatory i samplery, a towarzyszy mu sekcja rytmiczna – Valentin Link na basie i Hendrik Havekost na perkusji. Formacja zadebiutowała w połowie mijającej dekady i szybko zwróciła na siebie uwagę szefów niemieckiej wytwórni Macro – Finna Johannsena i Stefana Goldmana. Dzięki temu w niedługim czasie dorobiła się dwóch albumów: „Gold” z 2016 i „Universe” z 2018 roku. W końcu przyszedł czas na trzecie wydawnictwo. Ma ono wyjątkowy charakter.

„Re: Re: Re” zawiera jedenaście utworów różnych wykonawców z katalogu Macro w wersji niemieckiego tria. Są wśród nich kompozycje samego Stefana Goldmana, ale też znanych ze współpracy z tłocznią innych artystów w rodzaju Kinka, Raudive czy rRoxymore. W ten sposób powstały swego rodzaju remiksy – ale zrealizowane przy wykorzystaniu klawiszy, basu i bębnów. Nic dziwnego, że muzyka ma mocno „żywe” brzmienie, choć Kuf wykorzystuje również z powodzeniem sample (głównie wokalne). Dostajemy więc tutaj solidną porcję nowoczesnego jazzu, śmiało flirtującego z dubem, downtempo i breakbeatem.

Macro ma już w swoim katalogu płyty zespołu Electro Guzzi. To austriacki kwartet, złożony z muzyków również grających na „żywych” instrumentach: gitarze, basie i perkusji. Ich specjalnością jest wykonywanie w tej konfiguracji utworów w formule techno. Kuf działa podobnie, ale jego muzyka nie jest tak hipnotyczna i transowa jak Electro Guzzi. W nagraniach niemieckiego tria jest więcej przestrzeni i oddechu, częściej zmieniają się nastroje i barwy, jest w niej miejsce nawet na lirykę i ukojenie. Stąd „Re: Re: Re” spodoba się bardziej fanom fusion niż techno.

Macro 2020

www.macro-rec.com

www.facebook.com/macrorec

www.listen-to-kuf.com

www.facebook.com/listen.to.KUFJest nas ponad 16 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

3 pytania – NOON

Tuż przed premierą nowego materiału sprawdzamy co słychać u Mikołaja Bugajaka.