Wpisz i kliknij enter

Egopusher – Elenor

Szwajcarski duet Egopusher szykuje się do wydania nowego albumu. Posłuchajcie nagrania Elenor.

Pod nazwą Egopusher kryje się dwóch artystów: Tobias Preisig (skrzypce, syntezatory) i Alessandro Giannelli (perkusja, syntezatory). Myślę, że czytelnicy NM dobrze już znają solową twórczość Preisiga. W ubiegłym roku opisywałem jego znakomity album Diver, a chwilę później rozmawiałem z Tobiasem o tym materiale.

Początki projektu Egopusher sięgają jeszcze roku 2013. Przełomowym momentem dla Preisiga i Giannelliego było wzięcie udziału – jako muzycy sesyjni – w trasie koncertowej Dietera Meiera (członka grupy Yellow), który wówczas promował solowy longplay Out Of Chaos. Po powrocie z koncertów Egopusher zaczęli pracować nad pierwszą EP-ką, zaś debiutancki krążek Blood Red opublikowali w 2017 roku. Fascynuje ich elektronika z lat 70. i 80., ale odwołująca się klimatem do filmów z gatunku SF, a z drugiej strony blisko im do post-rockowych brzmień.

Do sieci trafił właśnie drugi utwór Egopusher Elenor zapowiadający płytę Beyond, która ukaże się 9 października nakładem Quiet Love Records. Słychać, że panowie mkną w nowym kierunku.

 

Strona Egopusher »
Profil na Facebooku »
Strona Quiet Love Records »
Profil na Facebooku »Jest nas ponad 15 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Wieniczka Jerofiejew
Wieniczka Jerofiejew
3 lat temu

Do diaska, ależ to dobre

Polecamy