Wpisz i kliknij enter

Zapowiedź nowej EP-ki Siselabonga

Posłuchajcie singla zapowiadającego nową EP-kę projektu Siselabonga.

Początek tej muzycznej przygody miał miejsce jeszcze w 2015 roku. W tamtym czasie na Madagaskarze powstało przedsięwzięcie pod nazwą Forest Jam, założone przez takich artystów jak Taranga Cissokho (wokal, 22-strunowa kora), Glauco Cataldo aka Blind Boy De Vita (gitara akustyczna i elektryczna, wokal) i Fabio Meiera (perkusja). Przypomnę, że muzyka Blind Boy De Vita zagościła w tym roku na łamach NM, w postaci jego debiutanckiego albumu Cumpà.

Wspomniany Forest Jam szybko przekształcił się projekt Siselabonga. W 2016 roku ukazała się ich debiutancka EP-ka Binta. Później muzycy odbyli kilka podróży między Senegalem a Szwajcarią, podczas których dużo wspólnie jamowali. W ostatnim czasie zaszły też zmiany odnośnie koncertowego składu zespołu – w trakcie występów wspiera ich basista Gregory Schärer.

Nadciąga nowa EP-ka Siselabonga, która pojawi się 18 września. W oczekiwaniu na cały materiał, warto wsłuchać się w nagranie Warnama – energetyczne i korzenne połączenie pustynnego bluesa z muzyką zachodnioafrykańską i wpływami psychodelicznego rocka.

 

Strona Siselabonga »
Profil na Facebooku »
Strona Spotify »Jest nas ponad 16 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy