Wpisz i kliknij enter

Pod igłą #7: February Montaine – Magicznie ocalony od zapomnienia

 

Wyobraźcie sobie wspólny projekt Fog i Capitol K (minus zmanierowany wokal tego pierwszego) nagrany na kasetę.

Singiel nawiązujący wydanej rok temu, przepięknej płyty „As Late as the Light That Hides It”. Magiczny klimat piosenek utrzymanych w duchu “zrób to sam”, kasetowy sznyt kompozycji wydaje się tu być niekłamaną zaletą odrestaurowanego i z/dekonstruowanego materiału.

Tytułowy numer w wersji na winylu (White Vinyl) w klimacie niespiesznej kołysanki skleconej z analogowego kolażu, „poddubowana” wersja na stronie B popełniona przez psych-popowców z Peaking Lights dodaje lekko nowoczesnego, basowego sznytu – brzmi ona lepiej niż strona A, która padła ofiarą jakości nagrań kasetowych. W wersji cyfrowej 2 dodatkowe remiksy. Okazuje się, że ten cały February (nie mylić z Januarym z Szalonych Liczb) to całkiem nietuzinkowa postać. Swoje  nagrywał domowymi sposobami na kasety, głównie dla żony i najbliższych.

Zniknął bez śladu w roku 1991 (podobno zaszył się na Bliskim Wschodzie) zostawiając po sobie stos kaset i rozgrzebanych kompozycji-szkiców. Po latach, dzięki wysiłkom swojej przybranej córki (która nigdy go nie poznała) i niejakiego Sam’a Potter’a z Late of the Pier – wydano wspomniane miniaturki jako album. Zachęcam do wejścia w świat February Montaine’a: zaczarowana kraina melodii, refreny-pułapki i masa analogowo-bąbelkowej radości.

Tym bardziej, że materiał można wyrwać na Bandcampie artysty za przysłowiowe ”name your price”. Sprzedam również gryps, że zarówno album jak i EP dostępne są na popularnych serwisach streamingowych.
A, no i byłbym zapomniał – niejaki Trevor Jackson (Playgroup) wymieniał LP February’ego w swoich top zestawieniach, lepszej rekomendacji nie trzeba.

February Montaine: Mount Nod EP 12”, Be With Records, BEPOP002

A Mount Nod (Original Version)
B Mount Nod (Peaking Lights Heater Dub)

Profil na Facebooku »

Profil na BandCamp »

Kup płytę »Jest nas ponad 15 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy