Wpisz i kliknij enter

Pierwsze wydawnictwo sublabelu wytwórni Outlines

Guides – tak nazywa się nowy sublabel footworkowej wytwórni Outlines. 4 grudnia ukazał się pierwszy materiał w katalogu Guides – „forged sketches” projektu loopdrive.

W roku 2016 roku Wataru Kobayashi, znany jako loopdrive, nagrał album „forged sketches”, ale nie doczekał się on oficjalnego wydania. Dwa lata później, nakładem outlines, ukazała się debiutancka kaseta japońskiego producenta – album „groove 9” był kontynuacją brzmienia zawartego w „forged sketches”, ulokowanego w tradycji berlińskich wytwórni basic channel i chain reaction. W 2020 roku, wraz z powstaniem guides, sublabelu outlines, nadarzyła się okazja, aby właściwie przedstawić muzyczną ewolucję loopdrive’a i pokazać słuchaczom początek artystycznej drogi Wataru Kobayashiego.

„forged sketches” to album, który łączy w sobie brzmienia Detroit techno, pogłębione dubowym warsztatem, z najnowszym dzieckiem chicagowskiego ghetto house’u – footworkiem. Monochromatyczne chordy oraz minimalistyczny puls zostały osadzone na rozpędzonej footworkowej motoryce. Przypomina to dokonania brytyjskiego producenta Paula Rose’a znanego jako Scuba i jego albumy „A Mutual Antipathy” oraz „Triangulation”, na których ponad dekadę temu usłyszeliśmy wizjonerską fuzję dubsetpu z dubtechno.

Podobną drogę obrał loopdrive. Jego produkcje sytuują się gdzieś pomiędzy szybkim i połamanym techno a footworkową rytmiką. Jednym z najjaśniejszych momentów albumu „forged sketches” jest prawie piętnastominutowa melodyjna suita utrzymana w tempie 160bpm. Ani w 2016 roku, kiedy „forged sketches” powstawało, ani w roku 2020 nie ma i nie było producenta zainspirowanego footworkiem, który tworzyłby tak nieoczywistą i oryginalną hybrydę jak loopdrive.

Outlines na Facebooku »
Outlines na SoundCloud »
Outlines na Banccampie »Jest nas 14 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy