Wpisz i kliknij enter

Sleaford Mods – Spare Ribs

Let’s get Brexit fucked by an horse’s penis until its misery splits.

W przypadku duetu Sleaford Mods próba cieniowania, grzecznego wyjaśniania treści ich piosenek, jest bezcelowa, gdyż po kilku sekundach od zapoznania się z nową piosenką od razu można poczuć o co w tym chodzi i gdzie jesteśmy. Stąd wyżej pojawił się już cytat z piosenki „Out There” pochodzącej z najnowszego krążka „Spare Ribs”. Wielce bliska jest mi twórczość Anglików, gdyż stawia do pionu, daje poczucie pięknej bezczelności. Takie rozstanie z Europą to ja rozumiem.

Jason Williamson i Andrew Fearn jednak nie rozpaczają. Według ich opinii nic się nie zmieni, a system i tak nie zacznie działać. Za okno nie ma nawet co wyglądać. W menu Sleaford Mods nie mogło zabraknąć specyficznego poczucia humoru. Ja czuję się jak w domu kiedy słyszę takie frazy: „I wish I had the time to be a wanker just like you / And maybe then I’d be somewhere lovely and warm, just like you” z “Elocution” albo treść utworu “Shortcummings” dedykowanego Dominicowi Cummingsowi.

Dosadność Williamsona uzupełnia nieco bardziej rozbudowana, choć wciąż stoicko powtarzalna, muzyka Fearna. Trafił się nawet chwytliwy kawałek „Glimpses” niesiony nieznikającą energią punk rocka. Chłopaki zaprosili do udziału również dziewczyny. Pozytywnie odbija się to na ich twórczości, gdyż „Nugde It” z Amy Taylor i „Top Room” Lisą McKenzie błyszczą pośród reszty. Jednak moją uwagę najbardziej skupia „Mork n Mindy” z fantastyczną Billy Nomates.

Na liście adresatów tekstów znaleźli się jeszcze rasiści, ludność małomiasteczkowa oraz Elon Musk, a lista jest długa. Paradoksalnie można zaobserwować, że im gorzej na świecie, tym albumy duetu są lepsze. „Spare Ribs” wydaje się również najbardziej, by tak rzec, muzyczny. W końcówce możemy znaleźć dwa utwory z iście maniackim przywiązaniem do rytmu i muzyki elektronicznej: „All Day Ticket” oraz „I Don`t Rate You”. Sleaford Mods po raz sam nie wiem który udowadniają, że frustracja może być paliwem twórczym na długi czas.

Rough Trade | 2021
Spotify
FB
FB Rough TradeJest nas ponad 15 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy