Wpisz i kliknij enter

Sarmacja – posłuchaj EP-ki i remiksów!

Czas nadrobić zaległości sprzed kilku miesięcy i tygodni. Sarmacja umknęła uwadze, ale jest już na głośnikach!

Kto się ukrywa za aliasem Sarmacja? Michał Kołowacik (Echo Deal, Mirza Tarak) i Paweł Bartnik (kIRk, DJ Sajko), którzy ostatnio do współpracy zaprosili wokalistkę Aleksandrę Szalińską aka FLicker Fox. W maju 2021 r. ukazał się kompaktowy split Sarmacji i projektu Data Animals pt. BOOH ​/​ SATI nakładem londyńskiego Byrd Out. W 2020 roku Sarmacja wydała w tej oficynie również Jazdę Polską.

EP-kę Sarmacji wypełniły cztery znakomite kompozycje: Booh, Otucha, Król i Chaka Demus. Basowe głębiny i doły, dubowe grzęzawiska, eksperymentalne rysy, wokalny aksamit i ciepło oraz przesterowane krajobrazy melancholijnych wspomnień z podróży w nieokreślonym czasie i kierunku.

Data Animals tworzy dwóch producentów – Andrey Rublev i Damir Mambetaliev. Pierwszy pochodzi z centralnej Rosji, drugi z centralnej Azji. Ci z kolei artyści przygotowali taneczną miksturę złożoną z trzech utworów (Arpe, Sati, Zanzibar). A na sam koniec Sarmaci zaserwowali bardzo dobry remiks nagrania Sati, w którym stonowali tempo, zaszyli się w dźwiękowej gęstwinie i zmienili po swojemu bieg zdarzeń. Data Animals zaś skonstruowali zgrabne deep house’owe electro porośnięte pędami wschodniej wrażliwości i humoru, regularnie podlewając IDM-ową i 12-bitową energią.

Ale na tym nie koniec newsów związanych z Sarmacją. W grudniu zeszłego roku pojawiła się kolejna fala – remiksów, gdzie to inni artyści zinterpretowali nagrania z EP-ki BOOH. Z inicjatywą przygotowania remiksów wyszedł włoski producent Simone Guerra aka Relative, który prowadzi sklep płytowy i label Flexi Cuts. I to on wybrał jeszcze kilku innych włoskich artystów do stworzenia remiksów, a wśród nich: Roberto S, Lazy Snail, Sam Rufillo, Relative, DJ Rocca i My Friend Dario. Sarmaci nie pozostali obojętni i zgarnęli krajowych oraz cenionych przez nich producentów: Teielte’a, Pepego, Freeze, Baby Meelo i Revisqa.

Okładkę Booh Tales zaprojektowała Marta Wojtanowska, a na winylową wersję tego wydawnictwa trafiły utwory Lazy Snail, Sama Ruffillo, Roberto S, Pepe., Revisqa i Relative. Jest też cyfrowa odsłona, na której znaleźć można DJ Rocca, Teielte, Krzysztofa Freeze, My Friend Dario czy Baby Meelo. 

Na Booh Tales taneczny puls (dobre taneczna bangery wyszły spod gałek Relative’a!) nie ustępuje tym bardziej wyrafinowanym, czasami nieco zadumanym i przydymionymi trip-hopem (np. Sama Ruffillo) wersjom kawałków Sarmacji.

Jest dość różnorodnie, a zarazem spójnie. Dramenbasowe liquidy (Revisq) płyną w okolice Teielte, który jeszcze mocniej ubasowił fragment Booh, zaś cosmic dub electro wszczepił DJ Rocca. Baby Meelo z kolei zrobił znakomitego dramenbasowego połamańca (mógłby trwać dłużej!), a w dubowo-zbitowaną ciemną studnię zepchnął nas My Friend Dario interpretując utwór Król. Taki z niego dobry przyjaciel! I na koniec dźwiękowa piękność od Krzysztofa Freeze. Poczułem miłych zapach kIRk-a zmieszanego z aura Suicide w tych ciemnych plamach elektroniki. 

 

Strona FB Sarmacji: www.facebook.com/sarmacjadub

Strona FB flexi Cuts: www.facebook.com/flexidischi.italy

Strona Byrd Out: www.byrdout.com

Strona FB Byrd Out: www.facebook.com/byrdoutJest nas ponad 16 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy