Wpisz i kliknij enter

beanfield – seek


beanfield to projekt powołany do życia przez niemieckie trio muzyków i producentów – jana krause, tobiasa meggle i michaela reinboth. panowie swe dźwięki zaczęli nagrywać dla compost records – świetnej wytwórni skupiającej artystów tworzących modne elektroniczne produkcje w klimatach groove; dla compost swe płyty nagrywali między innymi koop, joseph malik, trüby trio czy kyoto jazz massive – pierwsza liga nowego, jazzującego grania. nie inaczej jest z nową płytą beanfield – seek jest albumem, który przynosi nam godzinę bardzo udanego, nu-jazzowego grania.
może nienajlepiej jest na początku tego albumu [chosen to kawałek pasujący jak ulał gdzieś na drugą stronę singla], potem jednak już do końca panowie z beanfield trzymają bardzo wysoki poziom. tobiasa meggle i michaela reinboth zastąpił michael mettke i duet krause-mettke odszedł od trip-hopowego grania [dwa pierwsze krążki] na rzecz klimatów, w których więcej jest brzmień żywych – słyszymy gitarę, rhodes, pianinko, żywy bas i masę wszelkiej maści instrumentów perkusyjnych – generalnie jest bardzo świeżo, żywo i melodyjnie. kompozycjami beanfield nawiązuje do takich gwiazd jak np. jazzanova czy 4hero – to chyba najbardziej wyraźne skojarzenia, jakie nasuwają się podczas słuchania np. tides czy someone like you. jest również sporo brzmień a la herbert – patrz choćby świetny instrumentalny vertigoheel.
podsumowując – płyta w sam raz na lato. do bujania, do przysypiania, do tańczenia, do wypoczynku. świetna produkcja i udane kompozycje to najmocniejsze atuty seek. całość nie poraża może nowatorstwem, jednak w swej kategorii prezentuje wysoką klasę, spokojnie stając się jedną z milszych dla ucha propozycji compost records.
2004Jest nas 14 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
jman
jman
17 lat temu

racja!

bartek
bartek
17 lat temu

poprawka – Boards of Canada to duet szkocki, wbrew nazwie

Polecamy