Wpisz i kliknij enter

va – Traum 100


To stworzyło pretekst do wydania specjalnej składanki – „Traum 100”. Zawiera ona jedenaście premierowych nagrań, zrealizowanych przez producentów stale współpracujących z firmą.
Płytę otwiera duet Broker/Dealer z utworem „Midnight”. To nastrojowe deep techno, którego konstrukcję tworzą mieniące się niczym złoto w słońcu klawiszowe akordy oraz soczysta partia ciepłych organów o psychodelicznym brzmieniu, rzucone na z rozmachem odmalowane przestrzenne tło. Największa gwiazda katalogu Traum Schallplatten – Dominik Eulberg – serwuje utwór „Es Klebt nach Morgentau In Deinem Haar”. Pod tym długim tytułem ukrywa się romantyczne deep techno wypełnione perlistymi kaskadami syntezatorów, podszytymi przyjemnie pomrukującym basem. Kolejny duet – Bukaddor & Fishbeck – nie wyłamuje się z zasugerowanej przez poprzedników stylistyki. Jego „Decade” wyróżnia się jednak skorodowanym brzmieniem przeżartych klawiszy, uzupełnionych perkusyjnymi efektami i maksymalnie podrasowanym basem.
Szwedzi z Minilogue stawiają jednak na bardziej minimalistyczną jazdę – świadectwem tego „Carnival”: motoryczne techno zatopione w szumiących loopach i podbite stukającym bitem. Równie oszczędnie konstruuje swoje nagranie Thomas Brinkmann. Jego „Aleks In Love” skręca w stronę mechanicznego disco o funkowym groovie, podszytym jazzującą solówką organów o wibrafonowej barwie. Do minimalistycznego techno wraca Super Flu w nagraniu „Sunset Handjob”. Dostajemy tu pochód dronowego wręcz basu osaczonego przez agresywne hałasy o industrialnym brzmieniu.

Nie brak na „Traum 100” nieco lżejszego grania o tech-house`owym sznycie. To choćby przypominający słynnego „Jaguara” z repertuaru DJ Rolando detroitowy „Lila Pause” w wykonaniu Gabriela Anandy, łączący zaskakująco zestawione partie dramatycznych smyczków z bulgoczącym loopem „The Days Of My Youth Ended With Broken Bottles” Jesse Somfaya w remiksie Dominika Eulberga i Rileya Reinholda oraz tworzący euforyczną atmosferę rodem z zamierzchłych czasów początku clubbingu „City-Zen” Processa. Ciekawostką w tym kontekście jest kompozycja „Down The Rabbit Hole” Fairmonta, wpisująca trance`ową partię soczystych syntezatorów w kontekst motorycznego techno.
I tyle. I aż tyle. Jedenaście świetnych utworów wyprodukowanych z wyczuciem stylu i emocjonalną pasją. Tak jak większość płyt z Traum Schallplatten.
traumschallplatten.de
2008







Jest nas ponad 16 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Mac
Mac
16 lat temu

a wg. mnie zamyka jakąś klamrą cały dotychczasowy dorobek cały czas gwarantując charakterystyczne brzmienie i klimat labela

yac
yac
16 lat temu

bardzo szanuje Traum, ale ta płyta dobitnie wskazuje, że ten label stoi od dłuższego czasu stoi w miejscu. Bardzo sympatycznie się tego słucha, ale ten LP równie dobrze mógłby się nazywać elektronische musik interkontinental i być wydany kilka lat temu

beau bullet
beau bullet
16 lat temu

Dokladam sie do bardzo trafnego komentarza pana Pawla stwierdzeniem, ze to pozycja obligatoryjna!

Polecamy