Wpisz i kliknij enter

Sprawdź DVD Emitera i Franczaka

Znakomity label AudioTong poleca najnowsze DVD duetu emiter_franczak, z zapisem projektu „Poezja konkretna”. Dziś na Nowejmuzyce sprawdzisz szczegóły wydawnictwa oraz zobaczysz jego fragmenty. – To nasz hołd złożony literaturze – mówią artyści. – Projekt wykorzystuje słowa w procesie konstruowania dźwięku, graficzna forma i poetycki rytm stają się elementem dźwięków. Jednocześnie tekst staje się materiałem dla tworzonych na żywo prezentacji video, trafiając w zupełnie nowy kontekst.
Dystrybuowane przez AudioTong DVD kosztuje 29 zł. Więcej informacji na temat wydawnictwa znajdziecie na stronach wytwórni. Zobaczcie fragmenty:

Przypomnijmy, że Emiter wydał niedawno swój kolejny solowy krążek, zatytułowany „From Black Mountain To The Sea”. Krążek ukazał się nakładem labelu Requiem Records.Jest nas ponad 16 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
7 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
k.
k.
15 lat temu

Ciekawym jest jak P. Emiter gra koncerty, total analog & cd odtwarzacze, odtwarzacze kaset, kaoss pad mini, jakieś filtry (home made?)!
Vizuale to magia użytej kamery Franczaka, z której obraz był przetwarzany live: papieru ciętego i oświetlanego lampką rowerową migoczącą w różnym tempie, odbiornika TV, loopowanych dziwnych fotografii… na koncercie jest co podziwiać. polecam:) dvd nie poraża ładnym i kolorowym wydaniem, ale liczy się zawartość płyty a nie pudełko!

k.
k.
15 lat temu

Kupiłem DVD na koncercie w Bytomiu. Koncert był swoistym odpowiednikiem płyty DVD. Szczerze polecam wszystkim lubiącym oryginalne wizuale i zajebistą muzę!
p.s. od razu zgarnąłem autografa na CD Emitera wydanym dla Requiem;)
pozdro!

ty ty i  ty
ty ty i ty
15 lat temu

http://www.ubu.com/sound/dada.html

stąd bodajże sample z poezją fonetyczną 😉

laudia
laudia
15 lat temu

No osobiście nie znam pana Romana, ale patriotyzm lokalny każe wiedzieć co wśród murów piszczy. Szacun dla WBPiCAK za „Słynnych i świetnych” – nareszcie jakaś ciekawa antologia na czasie, poza merytoryką, nowoczesne podejście do tematu, także na poziomie tytułu i okładki! Ale dość już tej kryptoreklamy, jeśli takowa nastąpiła – przepraszam 😀 Niech ilość znaków użyta przeze mnie pod tym niusem będzie odzwierciedleniem mojego zainteresowania tematem 😀

paide
paide
15 lat temu

fiu, fiu laudio! widzę, że Pani zna poznańskiego awangardzistę ;d jak najbardziej autor godny polecenia.

laudia
laudia
15 lat temu

Zaiste. Te ciągi literek niczym kody zero-jedynkowe kojarzą mi się z cybernetyczną poezją Romana Bromboszcza – poety, muzyka, performera.Zainteresowanych odsyłam np. tu http://free.art.pl/at/pl/bromboszcz_2007.htm

paide
paide
15 lat temu

bardzo ciekawy projekt. mam wielkiego smaka na to dvd.

Polecamy