Wpisz i kliknij enter

Jednak warto inwestować w nowe brzmienia

Jeszcze kilka miesięcy temu pisałem, że finansowe wsparcie Krakowa dla festiwalu Unsound może stanąć pod znakiem zapytania. Niebezpieczeństwo na szczęście szybko minęło. Mało tego – dziś okazuje się, że Unsound może być jednym z najlepszych krakowskich przedsięwzięć w tym roku. Wpływowy serwis muzyczny Resident Advisor uznał Unsound 2009 za drugą najciekawszą imprezę muzyczną na świecie w październiku – zaraz po holenderskim Amsterdam Dance Event. Informacja poszła w świat, słowa RA są doskonałą rekomendacją.

– Polska stara się coraz bardziej, by zasłużyć na tytutuł jednej z głównych festiwalowych destynacji – piszą recenzenci Advisora. Co więcej, serwis postanowił aktywnie włączyć się w organizację imprezy. 24 października, w centrum sztuki japońskiej Manggha odbędzie się wieczór zatytułowany „SoundProof 2 Bass Mutations”, wspierany właśnie przez Resident Advisor. Zagrają m.in. Zomby, Kode 9 i 2562. Zacieramy ręce!

Posłuchajcie festiwalowego miksu promocyjnego, przygotowanego przez Philipa Sherburne – dziennikarza związanego z imprezą. Tracklista na tej stronie

UP#03 – Philip Sherburne Unsound 2009 Mix by unsound

Więcej o Unsound przeczytacie na stronie www.unsound.pl

Okazuje się, że warto inwestować realne pieniądze w elektronikę – nawet najbardziej niszową. Unsound doskonale wpisuje się w strategię promocji Krakowa – jako miasta młodego, otwartego na nowe, nierzadko kontrowersyjne rodzaje sztuki. Pod względem marketingowym Unsound to strzał w dziesiątkę – zainteresowanie na zachodzie jest tego świetnym przykładem. Teraz czekam tylko, aby wartość festiwalu potwierdzili sami twórcy, na scenie.Jest nas 14 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
gabba
gabba
11 lat temu

jak nowymi brzmieniami nazywacie to co dzialo sie w piatek przed monolake to blehhh smiech na sali hałsy

chomik
chomik
11 lat temu

„Marketingowe przedsięwzięcie” . 😀 Niewazne, czy muzyka ,czy sprzedaż szynki , golonki czy innej koniny nie?!!

gabba
gabba
11 lat temu

zomby to pewnie wcielenie ryska i nie dotrze 😀

Polecamy