Wpisz i kliknij enter

ptr1

Polacy nie gęsi i swoją elektronikę mają. ptr1 czyli Piotr Dąbrowski to polski producent, dj i realizator dźwięku tworzący i mieszkający w Płocku. Zaczynał od instrumentalnego hip-hopu, następnie przechodząc przez breakbeat, drum n bass i eksperymentalną elektronikę dotarł ze swoimi produkcjami do dubu i dubstepu co w końcu pozwoliło mu wypracować swój indywidualny styl.

…dotarł ze swoimi produkcjami do dubu i dubstepu co w końcu pozwoliło mu osiągnął swój indywidualny styl.

Kierunek jaki obrał zaowocował nawiązaniem współpracy z nową polską wytwórnią Concrete Cut, która skoncentrowana jest na brzmieniach szeroko pojętej zbasowanej elektroniki. ptr1 pod koniec ubiegłego roku nakładem tegoż labelu wydał swoją debiutancką EPkę „Above The Structures”. Wydawnictwo zawiera siedem kompozycji, z czego pięć to autorskie utwory, zaś dwa to remiksy w wykonaniu Shoju („Riverside Dub”) oraz Teielte („Cold”).


Oprócz autorskich kompozycji Piotr bardzo często remiksuje utwory innych artystów. W tym roku mogliśmy usłyszeć remiksy tracków Krojca, Seby, Inannay czy też Toma Encorea.

Tom Encore – Spellbound (ptr1 remix) by ptr1

Więcej utworów ptr1 możecie usłyszeć na:
ptr1 – Soundcloud
ptr1 – Youtube
Concrete Cut – Youtube

Fanpage na FacebookuJest nas ponad 16 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
[microtonal man]
[microtonal man]
13 lat temu

nie obrażałbym buriala, ten wypracował swój unikalny styl a to co tu można usłyszeć to marna kopia, wstęp do Spellbound to kalka jakich mało.

Stalkyer
Stalkyer
13 lat temu

polski Burial – klimatyczne ale niezbyt oryginalne

Polecamy