Wpisz i kliknij enter

Various Artists – Pink Kong Strong 1


Pink Kong to agencja artystyczna powstała dzięki czteroletniemu doświadczeniu głównodowodzących portalu Electroclash Polska. Celem, jaki przyświecał założeniu Pink Konga było rozwinięcie idei wspierania polskiej nowej electro fali – zarówno poprzez organizowanie imprez, jak i niezależny label.
Składanki Pink Kong znane są entuzjastom polskich electrodźwięków nie od wczoraj – w przeciągu kilku lat ukazało się ich już pięć w wersji mp3, dwie na cd w kooperacji z magazynem Laif oraz jedna wydana niezależnie jako otwierająca katalog labelu Pink Kong Records.
W końcu przyszedł czas na nową serię – Pink Kong Strong. Pierwsza część z cyklu składanek zawiera trzynaście kompozycji od trzynastu różnych wykonawców. Jest to przekrój przez polską scenę electro , ale i nie tylko, bo na kompilacji pojawiają się utwory, którym ciężko byłoby przypisać łatkę elektrycznych.

Last Blush – Miserable by Last Blush

Po kilku przesłuchaniach najbardziej zapadają w pamięć trzy utwory: Last Blush – „Miserable”, Adre And Alin – „Monster Tonight” i D4D – „Love is Dangerous (DJ Draq Remix)”. Dwa pierwsze to jakby odskocznia od tego elektrycznego nurtu spod szyldu wytwórni Pink Kong, oba utwory bazują na świetnych, bardzo spokojnych, melancholijnych wokalach, całość dopełniają przemyślane aranżacje. Zaś trzeci kawałek, to remiks Love Is Dangerous trójmiejskiej grupy Dick4Dick w wykonaniu DJa Draq’a. Choć w tym remiksie nie ma jakiś diametralnych zmian w stosunku do oryginału, to jednak Draq nadał szlif temu utworowi, dzięki czemu staję się on jeszcze bardziej imprezowy, wprost na klubowe parkiety.
Natomiast najsłabszymi punktami z całej trzynastki wydają się być utwory Darius Gall – „Relaxed Through” i Vein Cat – „Szron”. Pierwszy można nazwać miałkim, bez polotu, nadającym się do puszczania jedynie w większych komercyjnych stacjach radiowych. Czy to komplement? Sami oceńcie. Drugi utwór, „Szron”, pomimo ciekawej linii melodycznej jaką serwuje nam Vein Cat nie można nazwać udanym, całość dopełnia wokal, który kompletnie zmienia obraz bardzo ciekawego wstępu.
Pink Kong Strong 1 to przede wszystkim kompilacja dla fanów gatunku, ale i dla tych, którzy twierdzą, że w polskiej muzyce elektronicznej nic się nie dzieje, bowiem dzieje się i to całkiem sporo, wystarczy zdjąć klapki z oczu i rozejrzeć się dookoła.
Zobacz klip promujący składankę Pink Kong Strong 1:


Cała składanka Pink Kong Strong 1 udostępniana jest za darmo. Kliknij aby ściągnąć!

Pink Kong 2011Jest nas ponad 15 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
Vira
Vira
11 lat temu

a tu press info składanki i informacje o poszczególnych utworach: http://pinkkong.pl/pink-kong-strong-1/ 🙂

Polecamy

Islaja – Tarrantulla

Koniec ubiegłego roku przyniósł nowy album Merji Kokkonen, znanej wszystkim jako Islaja.