Wpisz i kliknij enter

Pierwsi wykonawcy Free Form Festival

A wśród nich same ciekawe nazwiska i niespodzianki. Warszawski festiwal prezentujący nowoczesną i niezależną muzykę oraz sztukę w środowisku miejskim, odbędzie się po raz siódmy, tradycyjnie w postindustrialnej scenerii byłej fabryki wódek „Koneser”. Już pierwsi ogłoszeni artyści (a to dopiero początek) pozwalają sądzić, że będzie to jeden z najciekawszych eventów tej jesieni. Wystąpią:

Mr. Oizo

Ikona europejskiej sceny klubowej, gwiazda kultowej wytwórni Ed Banger i brudnego electro, jeden z najsłynniejszych francuskich didżejów. Z pewnością lider szerokiej francuskiej reprezentacji na 7 FFF.

múm

Obok Björk, Sigur Rós i Gus Gus, to jeden z najbardziej popularnych zespołów z Islandii. Pojawi się prezentując materiał ze swojej ostatniej, rewelacyjnej płyty „Sing Along to Song You Don’t Know” wydanej w 2009 roku, czarując unikalnym i chwytającym za serce elektronicznym glitchem, miękkim wokalem i tradycjną warstwą instrumentów.

Birdy Nam Nam

Kolejni francuski skład muzyczny, czterech czempionów DMC2002. Po występie w 2009 roku, na 5 FFF, turntabliści wracają by po raz kolejny urzec fantazyjnym traktowaniem czarnej płyty, z coraz silniej wyczuwalnym zainteresowaniem analogową elektroniką.

Red Snapper

Jeden z najwybitniejszych i najbardziej oryginalnych elektronicznych zespołów lat dziewięćdziesiątych. Legenda brytyjskiej wytwórni Warp, po raz pierwszy w Polsce. Zapewne zaprezentuje materiał z tegorocznego albumu „Key”, który na naszych łamach, na części pierwsze rozłożył Maciej Kaczmarski.

Villa Nah

Fińskie duo obracające się w orbicie brzmień synth i electro, również po raz pierwszy w Polsce. Autorzy obiecującego debiutu i jedynego dotychczas krążka „Origin”. Ich sylwetkę prezentowała w „Warto Posłuchać” Paulina Adamska.

Yuksek

Moniseur Pierre-Alexandre Busson, jeden z liderów nowej fali francuskiego electro, twórca hitów „Tonight” i „Extraball”. Uwielbia go sam Jean-Michel Jarre. Po raz pierwszy w Polsce z materiałem z najnowszej, a drugiej w dorobku płyty „Living On The Edge Of Time”, oraz z live bandem.

Does It Offend You, Yeah?

Pełni rozmachu i energii Londyńczycy, preferujący łączenie new raveu i electro, stawiani w jednym rzędzie z The Klaxons czy Digitalism. W 2011 roku wydali album „Don’t Say We Didn’t Warn You” i to on z pewnością zdominuje warszawski występ. W czerwcu wystąpili na krakowskich Błoniach, podczas festiwalu Selector.

  • Free Form Festival

  • 14-15 października
    Warszawska Wytwórnia Wódek „Koneser”, Ząbkowska 27, Warszawa

  • Ceny biletów:

  • Karnety: 140 zł, 160 zł (od 1 września), 180 zł (od 1 października)

  • Bilety jednodniowe: 95 zł (w sprzedaży od 15 sierpnia), 110 zł (od 1 października), 130 zł (w dniu koncertu)Jest nas 14 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
shyha
shyha
10 lat temu

Fenech-Soler – kolejna gwiazda

Polecamy