Wpisz i kliknij enter

Echospace dla kolekcjonerów

Prowadzona przez Stephena Hitchella wytwórnia Echospace przygotowała dla wielbicieli najgłębszego dub-techno dwa nowe wydawnictwa kompaktowe.

Pierwsze z nich to płyta „Beyond The Clouds [Reprised] Versions” firmowana przez autorski projekt szefa tłoczni – cv313. Znajdują się na niej trzy trwające po 25 minut każda wersje tytułowego utworu. Zostały one zarejestrowany na żywo z wykorzystaniem analogowych syntezatorów modularnych.

„Beyond The Clouds [Reprised] I” ma najbardziej ambientowy charakter z całego zestawu. Składają się nań wibrujące kaskady zdubowanych akordów wpisane w monochromatyczne tło uplecione ze strumieni onirycznego szumu. Z kolei „Beyond The Clouds [Reprised] II” przynosi gęstszą strukturę dźwiękową – poszatkowane uderzenia klawiszy podszywa tutaj plemienny rytm o spowolnionym pulsie. „Beyond The Clouds [Reprised] III” jest najbliższy klasycznym brzmieniom dub-techno – a decyduje o tym głęboki bit unoszący perliste pasaże syntezatorów.

Druga płyta to kolekcja remiksów „Spatialdimension” duetu DeepChord Presents Echospace. Znalazło się na niej osiem nagrań. Dwa pierwsze – „Spatialdimension” i „Spatialdimension (cv313 Reduction)” – mają charakter minimalowych wycieczek w stronę twardego techno zanurzonego jednak w odmętach ambientowego szumu. „Spatialdimension (Intrusion’s Narcotic Intake)” skręca w stronę smolistego dubu o szorstkim tonie, a „Spatialdimension (cv313’s Live Mix)” – rezonuje tribalową sekwencją wysamplowaną z nagrania The Howard Street Rhythm Section.

„Spatialdimension (Intrusion Dub)” to najmocniejszy remiks w zestawie – mordercze techno, które z powodzeniem sprawdzi się na parkiecie w Berghain. Odpoczynek po tym siarczystym graniu przynosi „Spatialdimension (Vibrational Pulsation)” wpisany w ramy spowolnionego ambientu. Wątek ten kontynuuje finałowy „Spatialdimension (Variant’s Reprised Conduction)”, poprzedzony jednak miarowym dub-techno w „Spatialdimension (Phase90 Reduction)”.

Obie płyty ukazały się w limitowanym nakładzie stu egzemplarzy każda i można je kupić jedynie bezpośrednio od wydawcy poprzez kontakt zamieszczony na jego stronie internetowej. Dla kolekcjonerów wydawnictw DeepChord i Echospace – to prawdziwe rarytasy.

Echospace 2011 

www.echospacedetroit.com

www.myspace.com/echospacedetroit

www.facebook.com/echospace

www.twitter.com/#!/echospace313Jest nas ponad 15 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy