Stenny – Upsurge
Paweł Gzyl:

Połamane rytmy zanurzone w ambiencie.

Justyna Steczkowska – Maria Magdalena. All Is One
Przemysław Solski:

Wędrówka duszy.

Function – Existenz
Paweł Gzyl:

Opus magnum Dave’a Sumnera.

Bella Boo – Once Upon a Passion
Jarek Szczęsny:

Z półprzymkniętymi oczami.

Shed – Oderbruch
Paweł Gzyl:

Szperając w zbiorowej pamięci.

KTLH – Azathoth
Jarek Szczęsny:

Egzorcyści będą mieć pełne ręce roboty.

Koenraad Ecker & Frederik Meulyzer – Carbon
Paweł Gzyl:

Wizyta na Spitsbergenie.

Planetary Assault Systems – Live At Cocoon Ibiza
Paweł Gzyl:

Techno z saksofonem? Czemu nie!

Olo Walicki & Jacek Prościński – Llovage
Jarek Szczęsny:

Uciekająca sekcja rytmiczna.

Abul Mogard – Kimberlin
Maciej Kaczmarski:

Elegia na odejście.

Tobias Preisig – Diver
Łukasz Komła:

Skoncentrowana powódź.

Lee Gamble – Exhaust (Flush Real Pharynx Part 2)
Paweł Gzyl:

Powrót do korzeni.

Various Artists – Pop Ambient 2020
Paweł Gzyl:

Ambient jak skała.

FKA Twigs – Magdalene
Jarek Szczęsny:

Jedno płuco.Echospace dla kolekcjonerów

Prowadzona przez Stephena Hitchella wytwórnia Echospace przygotowała dla wielbicieli najgłębszego dub-techno dwa nowe wydawnictwa kompaktowe.

Pierwsze z nich to płyta „Beyond The Clouds [Reprised] Versions” firmowana przez autorski projekt szefa tłoczni – cv313. Znajdują się na niej trzy trwające po 25 minut każda wersje tytułowego utworu. Zostały one zarejestrowany na żywo z wykorzystaniem analogowych syntezatorów modularnych.

„Beyond The Clouds [Reprised] I” ma najbardziej ambientowy charakter z całego zestawu. Składają się nań wibrujące kaskady zdubowanych akordów wpisane w monochromatyczne tło uplecione ze strumieni onirycznego szumu. Z kolei „Beyond The Clouds [Reprised] II” przynosi gęstszą strukturę dźwiękową – poszatkowane uderzenia klawiszy podszywa tutaj plemienny rytm o spowolnionym pulsie. „Beyond The Clouds [Reprised] III” jest najbliższy klasycznym brzmieniom dub-techno – a decyduje o tym głęboki bit unoszący perliste pasaże syntezatorów.

http://www.youtube.com/watch?v=noBQGfHJ5YY&feature=results_video&playnext=1&list=PLC278623A063F413D

Druga płyta to kolekcja remiksów „Spatialdimension” duetu DeepChord Presents Echospace. Znalazło się na niej osiem nagrań. Dwa pierwsze – „Spatialdimension” i „Spatialdimension (cv313 Reduction)” – mają charakter minimalowych wycieczek w stronę twardego techno zanurzonego jednak w odmętach ambientowego szumu. „Spatialdimension (Intrusion’s Narcotic Intake)” skręca w stronę smolistego dubu o szorstkim tonie, a „Spatialdimension (cv313’s Live Mix)” – rezonuje tribalową sekwencją wysamplowaną z nagrania The Howard Street Rhythm Section.

http://www.youtube.com/watch?v=TF8CCyX6BJs

„Spatialdimension (Intrusion Dub)” to najmocniejszy remiks w zestawie – mordercze techno, które z powodzeniem sprawdzi się na parkiecie w Berghain. Odpoczynek po tym siarczystym graniu przynosi „Spatialdimension (Vibrational Pulsation)” wpisany w ramy spowolnionego ambientu. Wątek ten kontynuuje finałowy „Spatialdimension (Variant’s Reprised Conduction)”, poprzedzony jednak miarowym dub-techno w „Spatialdimension (Phase90 Reduction)”.

Obie płyty ukazały się w limitowanym nakładzie stu egzemplarzy każda i można je kupić jedynie bezpośrednio od wydawcy poprzez kontakt zamieszczony na jego stronie internetowej. Dla kolekcjonerów wydawnictw DeepChord i Echospace – to prawdziwe rarytasy.

www.echospacedetroit.com

www.myspace.com/echospacedetroit

www.facebook.com/echospace

www.twitter.com/#!/echospace313

 


Dołącz do ponad 13 000 fanów na Facebooku:

Komentarze

Comments are closed.