Wpisz i kliknij enter

Caribou, Four Tet, Saschienne, Lucy na Tauronie!

Znamy kolejne gwiazdy Tauron Festiwalu Nowa Muzyka. Elektryzujący będzie szczególnie występ duetu Caribou i Four Tet. Poznajcie szczegóły.

Ich występ to logiczna kontynuacja współpracy, jaką obaj artyści zapoczątkowali w marcu 2011 roku, która zaowocowała singlem „Pinnacles/Ye Ye” i wspólnymi setami na najważniejszych imprezach muzycznych świata.

Nowojorski brud Four Tet w połączeniu z połamanymi, skomplikowanymi rytmami, charakterystycznymi dla Caribou, tworzą oszałamiającą mieszankę, która zachwyci zarówno miłośników awangardowych pomysłów, jak i tych, którzy chcieliby potańczyć przy dźwiękach tworzonych przez dwie niepodważalne legendy sceny nowobrzmieniowej.

Saschienne

Ten duet Sascha Funke tworzy wraz ze swoją żoną, niezwykle utalentowaną Julienne Dessagne. W Katowicach będzie można usłyszeć po raz pierwszy w Polsce premierowy materiał z ich debiutanckiego albumu „Unknow”, który już w marcu tego roku opublikuje legendarna wytwórnia Kompakt.

Lucy

Włoch konsekwentnie tworzy minimalistyczne sety techno, bliskie industrialnym brzmieniom, praktycznie całkowicie pozbawione melodii, w których wyraźnie odbija się jego fascynacja zarówno dokonaniami awangardowych sound designerów z lat 50-tych i 60-tych, jak i nowszymi zdobyczami spod znaku Detroit Techno, minimalu i IDM.

Wszystko o festiwalu – na stronie www.festiwalnowamuzyka.plJest nas ponad 16 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy