Wpisz i kliknij enter

Tarwater – dziś w Łodzi, jutro w Szczecinie

Przedwczoraj, od koncertu w Zielonej Górze, rozpoczęła się majowa trasa Tarwater po Polsce.

Z kolei wczoraj Niemcy zaszczycili swoją obecnością stołeczny Centralny Dom Qultury. Przed nami jeszcze trzy występy Tarwater – dziś zespół zagra w Łodzi, jutro w Szczecinie, zaś w sobotni wieczór w Krakowie.

Tarwater to duet: gitarzysta/basista/programista Bernd Jestram i perkusista/wokalista Ronald Lippok (gra równolegle w popularnej formacji To Rococo Rot). Styl Tarwater powstał na skrzyżowaniu post-rocka i avant-popu, a wśród głównych inspiracji wymienia się z jednej strony legendarne grupy Can i Kraftwerk, a z drugiej artystów z lat 80. – New Order oraz Cabaret Voltaire. Muzycy Tarwater wykorzystują zarówno tradycyjne instrumentarium jak i nowoczesną elektronikę.

Tarwater powstał w Berlinie w 1995 roku, ale artyści współpracowali ze sobą już w latach 80-tych. Ich twórczość od początku spotyka się z niezwykle ciepłym przyjęciem w całej Europie – także wśród wymagającej krytyki brytyjskiej. Berlińczycy tworzą też muzykę do filmów, performance i sztuk teatralnych.

Ostatnia płyta Tarwater nosi tytuł „Inside The Ships”. Głównym atutem tej płyty jest lekkość, z jaką artyści łączą ze sobą elektroniczne pejzaże z brzmieniem instrumentów akustycznych, a melodyjne utwory często dopełniają świetne wokalizy. We wrześniu 2011 album ten był płytą tygodnia w radiowej Trójce.

Bilety na majowe koncerty zespołu można kupić na stronach bilety.fm i eventim.pl, a także w salonach Empik, Saturn i Media Markt oraz w miejscach, w których odbędą się występy.

Tarwater w Polsce:

  • 22 maja 2012 – Zielona Góra (Zielona Jadłodajnia)
  • 23 maja 2012 – Warszawa (Centralny Dom Qultury)
  • 24 maja 2012 – Łódź (Łódź Kaliska)
  • 25 maja 2012 – Szczecin (Free Blues Club)
  • 26 maja 2012 – Kraków (Klub RE)


Jest nas 14 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
Janusz
Janusz
9 lat temu

Na trasie nie było Wrocławia – nadrabiamy to już w tym tygodniu – Tarwater zagra we Wrocławiu w galerii BWA – 15.06.2012, o godz. 21,00, wstęp wolny, Jako support zagra projet Katie And Me Meet Marlene, czyli muzycy Band Of Endless Noise interpretujący pisoenki Marleny Dietrich!

Polecamy