Wpisz i kliknij enter

Ambient Park w Białymstoku

Zgodnie z ideą wydarzenia, ambientowe dźwięki inspirowane naturą rozleją się po parkowych alejach, opanują zmysły i pobudzą wyobraźnię. Organizatorzy zapowiadają masę wrażeń, których dostarczą m.in. instalacje multimedialne i niekonwencjonalna iluminacja zespołu parkowego.

W tym roku gwiazdą Ambient Parku będzie prawdziwa legenda – William Basinski. Jego wieczorny koncert z wykorzystaniem magnetofonów szpulowych i komputera wykonywany ze sceny, która zawiśnie nad taflą wody.

Artysta urodził się w 1958 roku w Houston. Jest wykształconym kompozytorem, klarnecistą i saksofonistą. Pod wpływem twórczości legendarnych osobowości twórczych, Steve’a Reicha i Briana Eno, Basinski oparł swój styl na pętlach uzyskanych ze starych taśm magnetofonowych i innych nietypowych zabiegach. Na swoje kompozycje kazał czekać światu 20 lat. Przez ten czas zgarbiony nad magnetycznymi taśmami, eksperymentował tworząc ambientalne plamy dźwiękowe. W czerwcu 1998 roku ukazał się jego debiutancki longplay „Shortwave Music”. Dwa lata później kompozytor założył własną wytwórnię 2062 Records. W 2001 roku do sklepów trafił album „Watermusic”, następnie „The River”, ale naprawdę głośno zrobiło się o Basinskim, kiedy wydał czteroczęściowy album „The Disintegration Loops”. Podczas jednego z eksperymentów muzycznych w swojej piwnicy, William Basinski dostrzegł, że zapętlona taśma stopniowo traci fragmenty muzyczne. To zjawisko zostało przez niego przekute w jeden z najlepszych albumów z muzyką ambientową jakie kiedykolwiek wydano.

15 sierpnia 2012, Park Planty, Białystok, WSTĘP WOLNY

Wszystkie niezbędne szczegóły dotyczące Ambient Parku znajdziecie na poniższej stronie:

http://uptodate.pl/ambient-parkJest nas ponad 15 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy