Juno – Young Star
Jarek Szczęsny:

Infiltracja jazzu.

Lonker See – Hamza
Jarek Szczęsny:

Zawsze krok przed nami.

Men With Secrets – Psycho Romance And Other Spooky Ballads
Paweł Gzyl:

Erudycyjne ćwiczenie z ejtisowego electro.

Riverrun – The Same Silent Hill
Przemysław Solski:

Muzyka z krajobrazu.

Yogtze – Yogtze
Jarek Szczęsny:

Będzie filmowo.

Wacław Zimpel – Massive Oscillations
Jarek Szczęsny:

Letarg duchowy.

Hula – Shadowland
Paweł Gzyl:

Jak ambient przenikał industrial.

Nicolas Godin – Concrete and Glass
Mateusz Piżyński:

Elektroniczny aksamit, który już dobrze znamy.

Ghost In The Machine – Breaking The Seal
Paweł Gzyl:

Czego można się spodziewać po płycie, na której jeden z utworów nosi tytuł „Napalm Breath”?

Jachna/Ziołek/Buhl – Animated Music
Jarek Szczęsny:

Poszerzanie improwizacyjnej wrażliwości.

Recondite – Dwell
Ania Pietrzak:

Chłodna obserwacja rzeczywistości.

Silent Witness – Silent Witness
Łukasz Komła:

Cisi obserwatorzy o wielkiej wyobraźni.

Phase Fatale – Scanning Backwards
Paweł Gzyl:

Dźwięk jako broń.

Stefan Węgłowski – To co ukryte
Jarek Szczęsny:

Puszczony zza mgły.Kolejne gwiazdy tegorocznej Nowej Muzyki

Organizatorzy Tauron Nowa Muzyka Festiwal konsekwentnie poszerzają lineup tegorocznej edycji imprezy. W Katowicach zagrają Gaslamp Killer, Lapalux, Hudson Mohawke i Lunice (jako TNGHT) oraz Young Montana. A to nie koniec niespodzianek!

Gaslamp Killer

William Benjamin Bensussen, bo tak się naprawdę nazywa, to jedna z najciekawszych gwiazd nowych brzmień rodem z Kalifornii, rezydent słynnego klubu Low End Theory w Los Angeles i podopieczny samego Flying Lotusa. GLK zasłynął przede wszystkim jako DJ, który w swoich szalenie eklektycznych setach łączy ze sobą hip-hop, soul, funk, jazz, dubstep, psychodelię i muzykę orientalną.

Znakiem rozpoznawczym Benussena jest płynne, bezbłędne miksowanie tak odległych gatunkowo wykonawców jak Mr Oizo, DJ Cam, Louis Armstrong i Velvet Underground w doskonale brzmiącą całość, gdzie podbijanie kawałków Black Sabbath dubstepową rytmiką wydaje się zupełnie naturalne. Znacie go już z występów u boku Gonjasufi, tym razem sprawdźcie jak wypada z solowym materiałem.

TNGHT

Nie musicie się też martwić, jeśli nazwa pod którą kryją się nasi kolejni zaproszeni goście nic Wam jeszcze nie mówi. TNGHT to tegoroczny projekt, mogący pochwalić się jak na razie jedną EP-ką dla legendarnej wytwórni WARP i serią występów, które wzbudziły momentalny zachwyt publiki. Nic dziwnego, skoro pod tą nazwą ukrywa się dwóch niewątpliwych mistrzów współczesnej elektroniki – Hudson Mohawke i Lunice – uznawanych za jednych z najważniejszych reformatorów współczesnego hip-hopu.

Young Montana

Jeśli jesteście fanami awangardowego hip-hopu spod znaku Prefuse 73 lub rytmicznych, jazzujących szaleństw kojarzonych z Flying Lotusem, to muzyka proponowana przez wschodzącą gwiazdę brytyjskiej sceny elektronicznej, ma szansę natychmiast Was zachwycić. Jego debiutancki album „She Can’t Love You” z 2011 roku opisywano jako „nocną podróż po zapomnianych radiostacjach, nadających zapomniane klasyki jazzu, soulu i hip-hopu”, podobnie wyglądają też jego live sety, gdy wokół wokalnych sampli buduje niespodziewane rytmiczne konstrukcje, ozdobione brzmieniami analogowych syntezatorów.

 


Dołącz do ponad 13 000 fanów na Facebooku:

Komentarze

1 Komentarz

  1. asd

    debiutancki album Young Montana? to Limerence. „She Can’t Love You” to tytul kawalka, z ktorego sampel wykorzystalw Sacre Cool (wlasciwe to edit).pozdro