Wpisz i kliknij enter

Kolejne gwiazdy tegorocznej Nowej Muzyki

Organizatorzy Tauron Nowa Muzyka Festiwal konsekwentnie poszerzają lineup tegorocznej edycji imprezy. W Katowicach zagrają Gaslamp Killer, Lapalux, Hudson Mohawke i Lunice (jako TNGHT) oraz Young Montana. A to nie koniec niespodzianek!

Gaslamp Killer

William Benjamin Bensussen, bo tak się naprawdę nazywa, to jedna z najciekawszych gwiazd nowych brzmień rodem z Kalifornii, rezydent słynnego klubu Low End Theory w Los Angeles i podopieczny samego Flying Lotusa. GLK zasłynął przede wszystkim jako DJ, który w swoich szalenie eklektycznych setach łączy ze sobą hip-hop, soul, funk, jazz, dubstep, psychodelię i muzykę orientalną.

Znakiem rozpoznawczym Benussena jest płynne, bezbłędne miksowanie tak odległych gatunkowo wykonawców jak Mr Oizo, DJ Cam, Louis Armstrong i Velvet Underground w doskonale brzmiącą całość, gdzie podbijanie kawałków Black Sabbath dubstepową rytmiką wydaje się zupełnie naturalne. Znacie go już z występów u boku Gonjasufi, tym razem sprawdźcie jak wypada z solowym materiałem.

TNGHT

Nie musicie się też martwić, jeśli nazwa pod którą kryją się nasi kolejni zaproszeni goście nic Wam jeszcze nie mówi. TNGHT to tegoroczny projekt, mogący pochwalić się jak na razie jedną EP-ką dla legendarnej wytwórni WARP i serią występów, które wzbudziły momentalny zachwyt publiki. Nic dziwnego, skoro pod tą nazwą ukrywa się dwóch niewątpliwych mistrzów współczesnej elektroniki – Hudson Mohawke i Lunice – uznawanych za jednych z najważniejszych reformatorów współczesnego hip-hopu.

Young Montana

Jeśli jesteście fanami awangardowego hip-hopu spod znaku Prefuse 73 lub rytmicznych, jazzujących szaleństw kojarzonych z Flying Lotusem, to muzyka proponowana przez wschodzącą gwiazdę brytyjskiej sceny elektronicznej, ma szansę natychmiast Was zachwycić. Jego debiutancki album „She Can’t Love You” z 2011 roku opisywano jako „nocną podróż po zapomnianych radiostacjach, nadających zapomniane klasyki jazzu, soulu i hip-hopu”, podobnie wyglądają też jego live sety, gdy wokół wokalnych sampli buduje niespodziewane rytmiczne konstrukcje, ozdobione brzmieniami analogowych syntezatorów.Jest nas ponad 16 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
asd
asd
11 lat temu

debiutancki album Young Montana? to Limerence. „She Can’t Love You” to tytul kawalka, z ktorego sampel wykorzystalw Sacre Cool (wlasciwe to edit).pozdro

Polecamy