Wpisz i kliknij enter

Les Nouvelles de Monotype Records – nowości płytowe

W katalogu wytwórni Monotype Records pojawiły się nowe wydawnictwa. Prawdziwy letni wysyp nowości polskiego eksperymentalnego labelu. Wszystkie albumy zasługują na szczególną uwagę.

Przedstawiamy krótkie rekomendacje Jakuba Mikołajczyka z Monotype records:

MIA ZABELKA – „M” (mono45)

Kompozytorka pochodząca z Wiednia, skrzypaczka elektryczna i wokalistka. Uznawana obok Jona Rose i Laurie Anderson za jedną z najbardziej innowacyjnych skrzypaczek z kręgu free improvisation. Jako kompozytorka i wykonawca muzyki improwizowanej i elektro-akustycznej, wypracowała swój własny język oparty na de- i rekonstrukcji dźwiękowych możliwości skrzypiec, wykorzystując do gry na żywo efekty elektroniczne i nowe techniki wykonawcze.


http://soundcloud.com/monotyperec/01-mia-zabelka
http://www.monotyperecords.com/pl/mono045.html

ACKER VELVET – „CARBON & CHAIRS” (mono046)

Młody austriacki duet klasycznie wykształconych muzyków. Andreas Trobollowitsch (field-recording, electronika, no-input-mixer, taśmy), Johannes Tröndle (wiolonczela) tworzą nietuzinkową, bardzo bogatą, na poły improwizowaną muzykę utrzymaną w duchu Radian, Trapist. Za wyjątkowe brzmienie płyty odpowiada Martin Siewert.


http://monotyperecords.com/pl/mono046.html

ÉRIC NORMAND – “DATA (LO-FI DUETS)” (mono047)

Éric Normand to kanadyjski basista, improwizator. Na płycie zarejestrowane są jego improwizowane duety z takimi tuzami kanadyjskiej sceny jak Martin Tétreault, Christine Sehnaoui Abdelnour, Sébastien Cirotteau oraz Mario Gaulthier. Całość pomimo różnych składów jest bardzo spójna i wciągająca.


http://monotyperecords.com/pl/mono047.html

XAVIER CHARLES/ JEAN-PHILIPPE GROSS / FRANZ HAUTZINGER / LIONEL MARCHETTI – „TSSTT!”(mono048)

Prawdziwy dream-team i ekstraklasa. Materiał na płycie stanowi wspólną improwizację z 2010r. Krótko i na temat. Bogato, intensywnie i czarująco. Prawdziwa perełka w katalogu Monotype.


http://monotyperecords.com/pl/mono048.html

ERIKM & NATACHA MUSLERA – „CARTOUCHE” (mono049)

Noise… ale za to jaki. Natacha Muslera (wokale, krzyki, wycia) oraz ErikM (gramofony, szumy) budują niezwykle wciągający i naszpikowany emocjami koncept. Jest głośno, intensywnie, ale niebanalnie.


http://monotyperecords.com/pl/mono049.html

SPILL (Tony Buck & Magda Mayas) – „FLUORESCE”

Takiego duetu jeszcze w katalogu Monotype nie było. Tony Buck (perkusista, znany głównie z tria THE NECKS) oraz Magda Mayas (fortepian, clavinet, harmonium) stworzyli na swojej płycie gęstą, zahaczającą czasami o brutalny free rock, gamę rozmaitych brzmień, doznań i wrażeń… prawdziwie oczyszczająca płyta.


http://monotyperecords.com/pl/mono050.html

ALEXEI BORISOV / OLGA NOSOVA / DAVE PHILLIPS – „BORINOSOPHIL” (mono051)

Lepiej być nie może, nieoczywisty noise. Z jednej strony gwałtowny i niepokojący, z drugiej zaś hipnotyczny. Podskórny, szumiący i organiczny. Płyta dla Borinosofilii…


http://soundcloud.com/monotyperec/alexei-borisov-olga-nosova

http://monotyperecords.com/pl/mono051.html

Wszystkie niezbędne szczegóły dotyczące płyt znajdziecie na poniższej stronie:

[button size=”big” link=”http://www.monotyperecords.com/pl/index.html” target=”blank”]Strona wytwórni[/button]

 Jest nas ponad 16 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy