Wpisz i kliknij enter

DigitalSimplyWorld – nowość z ETALABEL

Świetna wiadomość dla wielbicieli muzyki z oficyny ETALABEL! Dzisiaj ukazała się EP-ka projektu DigitalSimplyWorld  – „Getting Away From It All”. Inspiracji temu przedsięwzięciu dostarczył Grzegorz Bojanek, założyciel ETALABEL. Ten krótki album eksplorujący motyw podróży zapowiada pełnowymiarowe wydawnictwo, które niebawem ma ukazać się w postaci DigiPacka. Płytę można pobrać za darmo z strony: www.ETALABEL.bandcamp.com

http://etalabel.bandcamp.com/track/im-far-away
Proces powstawania EPki “Getting Away From It All” ma swoje korzenie we współpracy jaka wywiązała się między DigitalSimplyWorld, a Grzegorzem Bojankiem przy okazji powstawania albumu “Let’s China”.

Album ten powstał pod wpływem nagrań terenowych jakie Grzegorz zarejestrował podczas jednego ze swoich pobytów w Chinach. Nagrania te tak zainspirowały DSW, że w krótkim czasie zrealizował cały album, który został opublikowany w serwisie Jamendo, z którego został pobrany już ponad 800 razy. Grzegorz był jednocześnie pomysłodawcą tytułów, a także wykonał zdjęcie, które znalazło się na okładce.

Podążając wytyczonym wcześniej szlakiem, pojawiła się idea aby nagrać kolejny wspólny album. Tym razem Grzegorz przekazał nie tylko swoje nagrania terenowe, ale także nagrane i zmodyfikowane wcześniej partie gitarowe, jak i nieprzetworzone dźwięki starego pianina.

Stały się one podstawą do nadchodzącego pełnowymiarowego wydawnictwa, a także EP-ki “Getting Away From It All”.
http://etalabel.bandcamp.com/track/journey-to-the-unknown

A na koniec słowa DigitalSimplyWorld, które będą doskonałą puentą:

“Mikrodźwięki w postaci sygnalizatora dla osób niewidomych przewijają się jako ambientalna pulsująca, minimalistyczna melodia. Deszcz zamienia się w szum, całość drży, wibruje mocą. Klasyczna elektronika rodem ze starej szkoły berlińskiej dodaje charakteru poszukiwań w rejonach gdzie dźwięk zaczyna swoja budowę. Utwory na płycie ocierają się o jądro muzyki, kołyszą się, “wpadają do środka”, gotują się jak w wielkim zderzaczu hadronów. Muzyka jaka powstała na swój sposób hipnotyzuje, wciąga słuchacza w świat ambientalnej szamańskiej alchemii, gdzie zaciera się czas, miejsce, sens istnienia. Jest jak podróż w nieznane miejsce, a jednocześnie tak nam bliskie, otarcie się o podświadomość na jawie.”Jest nas ponad 15 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
Agnes
Agnes
11 lat temu

Ja pobrałam materiał,który jest za free 🙂 . Bardzo dobra muzyka. Mam nadzieję,że ktoś również korzysta z takich uprzejmości – ETALABEL 🙂

Polecamy