Wpisz i kliknij enter

Nowy album Stefana Wesołowskiego dla Important Records

W najbliższą środę (19 czerwca) w warszawskim klubie Dzik odbędzie się ostatni z serii przedpremierowych koncertów, zapowiadających wydanie nowego albumu.

„Liebestod” to najnowszy album gdańskiego muzyka Stefana Wesołowskiego, ukaże się we wrześniu 2013 roku nakładem amerykańskiej wytwórni Important Records (wydawcy m.in. Coil, Merzbow, Jima Jarmuscha, Julii Kent, Pauline Oliveros). Płyta zawiera zbiór post-klasycznych utworów rozpisanych na fortepian, instrumenty dęte, smyczkowe, i sporadycznie pojawiającą się elektronikę. Premiera albumu będzie miała miejsce podczas tegorocznego festiwalu Unsound w Krakowie. Miksem materiału zajął się Piotr Emade Waglewski, mastering przeprowadzony został przez Jacka Gawłowskiego.

Stefan Wesołowski – Liebestod (album trailer) from Stefan Wesołowski on Vimeo.

Stefan Wesołowski – kompozytor, skrzypek, absolwent Academie Musicale de Villecroze. W 2008 roku ukazał się jego debiutancki album „Kompleta”. Bezpośrednio po tym podjął współpracę z Jacaszkiem, której efektem była płyta „Treny” i wiele innych przedsięwzięć, m.in. muzyka do filmu „Sala Samobójców” Jana Komasy. Jest autorem ilustracji muzycznej do filmów, spektakli i instalacji artystycznych. W 2012 roku wyszła też płyta Wesołowski/Kaliski „281011” będąca zapisem improwizacji przygotowanej z Szymonem Kaliskim na koncert w Narodowym Instytucie Wizualnym. Wesołowski nagrywał swoje płyty dla Gustaff Records, Miasmah, Ghostly International czy Few Quiet People.

Ostatni z serii przedpremierowych koncertów Stefana Wesołowskiego, zapowiadający wydanie nowego albumu:

Środa (19 czerwca) warszawski klub Dzik

godz. 20:00 Profil na Facebooku »

Strona facebooka Stefana Wesołowskiego:

Profil na Facebooku »

 Jest nas ponad 16 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
ja
ja
10 lat temu

To będzie ciekawa płyta:)

Polecamy