Wpisz i kliknij enter

Muzyka na Horyzontach

Nie tylko Mike Patton, nie tylko Diamanda Galás – zobaczcie, kogo jeszcze będzie można zobaczyć na muzycznej scenie tegorocznego festiwalu T-Mobile Nowe Horyzonty we Wrocławiu.

Impreza potrwa w dniach 18 – 28 lipca. W Klubie Festiwalowym w Arsenale usłyszymy Diamandę Galás, zagra również Tomahawk z Mikem Pattonem, król drum’n’bass Roni Size w duecie z MC Dynamite oraz Rykarda Parasol w towarzystwie Meli Koteluk i Misi Furtak.

Muzyczne premiery

Scena muzyczna to także koncerty i premiery: Semantik Punk, L.U.C & Motion Trio, Igor Boxx i Agim Dzeljilji jako Nervy, IP Group, muzyka filmowa na żywo: Minimatikon i Mikołaj Trzaska oraz DJ Nights – codzienna muzyka na żywo w wykonaniu najlepszych dj-ów i nie tylko (m.in. Niewinni Czarodzieje, My Head Is Dubby, Adrianna Styrcz & Kuba Libre, 2Much, Poppa Fats’).

Po raz pierwszy w ramach sceny muzycznej za sprawą Funky New Orleans odbędzie się uliczna parada dźwięków, która przejdzie z Kina Nowe Horyzonty do Arsenału, gdzie zainauguruje koncert i wieczorne jam session.

Rosyjskie szaleństwo

W trakcie 13. MFF T-Mobile Nowe Horyzonty usłyszymy również dwa nietuzinkowe projekty rosyjskie, wykraczające znacznie poza pojęcie mainstreamu. W Arsenale zagrają NOM – ekscentryczny kolektyw artystyczny oraz duet Elektro Moskva, który zabierze słuchaczy w kosmiczną podróż po ZSRR.

Co to jest NOM?

Ekscentryczna, wielopostaciowa, pełna niebezpiecznie inteligentnego sarkazmu i nie poddająca się jakiemukolwiek zaszufladkowaniu – tak krytycy opisują twórczość jednej z najbardziej niezwykłych rosyjskich grup, czyli kolektywu artystycznego znanego szerzej pod nazwą NOM.

Obecni już od ponad trzydziestu lat na scenach zarówno muzycznych, jak i teatralnych, potrafią wciąż podczas swoich występów wypełnić szczelnie publicznością niejedną wielką salę widowiskową – paradoksalnie zawsze bardziej przynależąc do sfery niezależnego undergroundu niż mainstreamowej kultury. W brzmieniu NOM można odnaleźć absolutnie wszystko – od rosyjskich ludowych pieśni, poprzez klasyczny i progresywny rock, punk czy pop, na elementach zaczerpniętych prosto z opery skończywszy. NOM będzie można usłyszeć 26 lipca.

Elektro Moskva

Elena Tikhonova (VJ) i Dominik Spritzendorfer (DJ) – reżyserzy „Elektro Moskva” zabiorą widzów w podróż z kina do przestrzeni Arsenału, po drodze prezentując poszczególne sfery rosyjskiej muzyki elektronicznej, od kosmicznych, wpadających w ucho rytmów lat 60-tych, poprzez dźwięki sowieckiej Nowej Fali, do mocno zróżnicowanej muzyki współczesnej.

Dźwięki syntezatorów „wyprodukowanych w ZSRR” odkryją przed słuchaczami mariaż niespodziewanych, rozrywkowych melodii zza żelaznej kurtyny. Członkowie Elektro Moskva, Elena i Dominik, 19 lipca przedstawią swoją selekcję muzyczną zobrazowaną miksami najciekawszych dźwięków z sowieckich archiwów.

Bilety i karnety do nabycia na www.nowehoryzonty.pl
Więcej informacji o muzyce na www.nowehoryzonty.pl oraz www.facebook.com/NoweHoryzontyArsenalJest nas ponad 15 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy