Wpisz i kliknij enter

Latarnia zaprasza na jesienne koncerty

Przedstawiciele trójmiejskiej wytwórni wyruszają w trasy koncertowe

Latarnia to label utworzony przez Przemysława Jankowiaka (SYNY, Etamski, RAW) i Wojciecha Krasowskiego, który na rzecz Latarni zamknął swój dotychczasowy projekt Few Quiet People. Inauguracja działalności labelu miała miejsce 25 października 2013 w Willi Fundacji Sopot Centralny w Sopocie. Wieczór zaczął się od pokazu filmów animowanych Karoliny Głusiec, która intensywnie współpracuje z labelem, następnie koncerty zagrali: Stefan Wesołowski, Przemysław Etamski i Robert Piernikowski.

Jak mówią twórcy: „Latarnia będzie swobodną platformą, grupą znajomych którzy cenią solidną sztukę. To projekt działający wg. zasady DIY. Dużym nakładem energii i sił chcemy tworzyć dzieła wartościowe, prezentujące się w dobrym stylu. Nie będziemy stawiać na masową produkcję, chcemy dopieścić każdy element tak, by odbiorca miał wrażenie dotykania, słuchania, oglądania czegoś wyjątkowego. Nie mamy precyzyjnie określonych planów, ale dokładnie wiemy czego oczekujemy, stąd od początku można zaobserwować u nas wyrazisty charakter. Działamy bez pośpiechu, ale bardzo konsekwentnie i płynnie”.

W planach wydawniczych Latarni znajdziemy zarówno muzykę na kasetach, płytach, plikach cyfrowych, jak i działania artystów wizualnych. Niebawem nakładem wytwórni ukażą się m.in.: reedycja na kasecie projektu Niski Szum Marcina Dymitera, nowa płyta solowa Roberta Piernikowskiego oraz jego projekt z Etamskim SYNY, kaseta Minoo, płyta duetu RAW, natomiast pierwszym wydawnictwem jest reedycja epki KOSMOS Przemysława Etamskiego, której towarzyszyć będzie film animowany Karoliny Głusiec. Kaseta zostanie wydana w nakładzie 30 sztuk w drewnianym, ręcznie malowanym pudełku. Do całości dołączona będzie ilustracja autorstwa Karoliny Cecot oraz bonusowy utwór powstały na bazie znakomitego D Ytil.

Reprezentantów Latarni będzie można wkrótce posłuchać na żywo:

7 listopada – Etamski solo, Etamski + RAW + Łukasz Rychlicki @ Cafe Kulturalna, Warszawa
9 listopada – RAW @ Jazz Jantar Festiwal, Gdańsk
15 listopada – Napszykłat @ Bar Studio, Warszawa
16 listopada – Etamski solo, RAW i MEF @ Odra Zoo, Szczecin
22 listopada – Piernikowski @ Odra Zoo, Szczecin
23 listopada – Rychlicki + Piernikowski @ Dragon, Poznań
28 listopada – Piernikowski @ Owoce i Warzywa, Łódź
29 listopada – Piernikowski @ Pod Pałacykiem, Wrocław
30 listopada – Napszykłat @ TBA, Stargard Szczeciński

Polecamy też wyreżseryowane przez Jana Klatę oratorium Król Edyp z muzyką Roberta Piernikowskiego (16 i 17 listopada w krakowskim Teatrze Starym).

Warto też zajrzeć na następujące strony:

latarniarecords.pl – baza artystów, przyjaciół, wydawnictw Latarni
facebook.com/latarniarecords – strona na facebooku
vimeo.com/latarnia – wideo z koncertów, animacje, teasery, filmyJest nas ponad 15 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Jlin – Wywiad

„Spodziewałam się, że moja ścieżka zawodowa kiedyś zaprowadzi mnie na sztukę baletową. Nie mogłam jednak przypuszczać, że pierwszym baletem, na który pójdę będzie ten, do którego muzykę skomponowałam.”