Wpisz i kliknij enter

Do Techno Sie Kurde Nie Siedzi w Krakowie

Podczas dwóch kwietniowych wieczorów w klubie RE wystąpią najgorętsze nazwiska polskiej sceny elektronicznej ostatnich miesięcy.

ZAMILSKA

Skupia się na łączeniu różnych brzmień: techno, noise’u, dubstepu i IDM-u. W przygotowaniu jest jej debiutancki album zatytułowany „„UNTUNE“”, ma być wydany na przełomie kwietnia i maja 2014 roku, nakładem Bocian Records oraz Mik Musik. Obecnie mieszka i pracuje w Katowicach.

KUCHARCZYK

Szef wytwórni Mik.Musik.!. Działa od końca lat 80. Ostatnio gra głównie techno, ale dodaje doń sporo afrykańskich rytmów i noise’owych przesterów. Poza tym ogrodnik i trochę podróżnik. Niedawno śniło mu się, że David Bowie zamówił u niego remiks. I wyjdzie na perłowym winylu.

RSS B0YS

Nie ujawniają nazwisk. Może są młodzi, może znani, a może starzy i debiutujący. Może są stąd, a może działają międzynarodowo. Legenda głosi, że poznali się w trakcie podróży po Afryce. Efektem jest muzyka, która wsysa słuchacza do swojego czarnego jądra. A afrykańskie i światowe pogłosy dodają jej tempa i temperatury. Ktoś mówi „techno“, inny „dziwne world music“ albo „dark dub“, a prawdę znają tylko oni.

WILHELM BRAS

Pod tym pseudonimem kryje się śląski eksperymentator Paweł Kulczyński, postać szeroko znana w wąskich kręgach miłośników brzmień ekstremalnych, autor niebanalnych koncertów plenerowych oraz instalacji dźwiękowych, jak też zapalony budowniczy instrumentów analogowych.Tym razem zdecydował się przekuć swe niszowe doświadczenia w nieco bardziej przystępną i zrytmizowaną formę, zachowując jednak charakterystyczny dla siebie pazur i surowe brzmienia.

Zamilska / Kucharczyk – 09.04, godz.20., klub RE

RSS BOYS / Wilhelm Bras – 23.04, godz.20., klub REJest nas ponad 15 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
ok
ok
10 lat temu

niestety, w Krakowie do techno najczęściej nie tylko się siedzi, ale jeszcze pije wódkę, pali papierosy i gada…

Polecamy

Kedr Livanskiy – nasza rozmowa

Spotkaliśmy się na chwilę przed jej występem w warszawskiej Miłości, by Yana opowiedziała o początkach swojej drogi muzycznej, szczególnych źródłach inspiracji, a także o tym, dlaczego