Wpisz i kliknij enter

Król Berghain pod Wawelem

Jedna z najbardziej wpływowych osób na współczesnej scenie techno – didżej i producent Marcel Dettmann – zagra czwartego kwietnia w krakowskim Prozak 2.0. Mamy dla Was wejściówki.

Marcel Dettmann urodził się w 1977 roku po wschodniej stronie Muru Berlińskiego. Jako didżej debiutował jeszcze zanim został pełnoletni. Jest rezydentem słynnego berlińskiego klubu Berghain od momentu jego powstania w 1998 roku (do 2004 roku miejsce nosiło nazwę Ostgut). Od dziesięciu lat z powodzeniem produkuje muzykę – głównie dla wytwórni Ostgut Ton, która przynależy do klubu z Friedrichshain.

Na dwóch wydanych dotychczas albumach Dettmann zaprezentował eksperymentalne podejście do techno (zwłaszcza wydany w zeszłym roku „II” zaskakuje ambientowymi wpływami). Na dwunastocalówkach Niemiec przesuwa środek ciężkości w stronę bardziej surowego brzmienia. Nie inaczej przedstawiają się jego sety didżejskie – rezydent Berghain nie bierze jeńców. Chętnie dzieli się za to swoją ogromną wiedzą o muzyce techno.

Od sześciu lat nie wypadł poza czołową dwudziestkę prestiżowego rankingu Resident Advisor najlepszych didżejów na świecie – w 2013 roku był na 13 miejscu.

Dla naszych Czytelników mamy 2 pojedyncze zaproszenia. Otrzymają je Ci, którzy jako pierwsi napiszą w środę 2 kwietnia o godz. 20 maile na adres pawel.gzyl@dziennik.krakow.pl z prawidłową odpowiedzią na pytanie: jak się nazywa własna wytwórnia berlińskiego producenta i didżeja?

Miejsce: Prozak 2.0, pl. Dominikański 6, Kraków

Data: 4 kwietnia 2014

Bilety: 25/35/40 PLNJest nas ponad 16 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
ziomek
ziomek
10 lat temu

jaki on tam wpływowy jets z berlina i hardwaksu jego ostatni album to jest porazka sety ma dobre i kilka produkcji tyle. bilety kosztuja tyle co w przedpsrzedazy na tauron…

Polecamy

Eksperymentalne oblicze RPA – część #40

Nowy rok i nowa część cyklu. Całkiem niedawno wyszły dwa albumy szwajcarskiego producenta Dejota, który nagrał je podczas pobytu w RPA. Poznajcie jego wyjątkową elektronikę!