Wpisz i kliknij enter

3 pytania: Chloe Martini

Tym razem 3 pytania trafiły do młodej, polskiej beatmakerki pochodzącej z Ciechanowa.

Pod pseudonimem Chloe Martini ukrywa się dwudziestoletnia polska kompozytorka i producentka Anna Żmijewska. Pierwsze kroki w swojej karierze muzycznej stawiała komponując klasyczną muzykę filmową, obecnie mieszka w Warszawie, gdzie tworzy szeroko pojętą muzyką elektroniczną. Współpracuje z wieloma niezależnymi wykonawcami, tworzy remixy i mash-upy, jej utwory były grane m.in. w BBC Radio 1Xtra.

Chloe Martini – „Temptation”

Czego ostatnio słuchasz?
Właśnie skończyłam oglądać w telewizji wykonanie „Credo” Krzysztofa Pendereckiego, nagranie z 2003 w kościele św. Anny w Krakowie i jestem pod ogromnym wrażeniem, choć nie od dziś wiem, że Penderecki jest niesamowitym kompozytorem. Poza tym ostatnio słucham dużo Michaela Jacksona („Remember The Time” siedzi mi w głowie od paru dni) czy Earth, Wind & Fire.


Krzysztof Penderecki – „Credo In Unum Deum”


Michael Jackson – „Remember The Time”

Nad czym obecnie pracujesz?
Obecnie pracuję nad nową EPką, która ukaże się jeszcze w tym roku nakładem francuskiej niezależnej wytwórni Roche Musique. Inspiruję się w tym momencie głównie muzyką lat 80tych

Jaki koncert/set zrobił ostatnio na Tobie największe wrażenie?
Wydaje mi się, że mój ostatni koncert w Paryżu. Ludzie tam są żądni dobrej muzyki, a soundsystem w La Machine Du Moulin Rouge był naprawdę świetny, szkoda, że inne kluby takiego nie posiadają.

W najbliższy piątek 25.04 Chloe Martini zagra w poznańskiej Meskalinie, podczas Spring Break Festival (bilety niestety już wyprzedane).

W maju będzie można ją usłyszeć na żywo:
01.05 Amsterdam, Club Up
17.05 Ljubljana, K4
30.05 Budapest, Budapest Essentials

www.facebook.com/chloemartinimusic
www.soundcloud.com/chloe-martini
www.twitter.com/MartiniChloe

zdjęcie by Ignacy FotografujeJest nas ponad 15 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy