Wpisz i kliknij enter

Eksperymentalne oblicze RPA – część #13

Duet Die Antwoord w natarciu! Już w czerwcu premiera ich nowego krążka. Sprawdźcie utwór „Pitbull Terrier”, który promuje nadchodzące wydawnictwo.

W 2009 roku Die Antwoord (w języku afrykanerskim  „Odpowiedź”) wyszli z ciemnych zakamarków RPA i pojawili się na międzynarodowej scenie. Rap-rave’owy duet, który tworzą Ninja i ¥O-LANDI VI$$ER, wprowadził do popkultury styl ZEF i od tego czasu już nigdy nie była ona taka sama. Określenie ZEF odnosi się do kontrkultury w RPA – ludzi, którzy są biedni, ale mają fantazję, styl i są seksi. Pierwsze teledyski duetu, „ZEFSIDE” i „Enter The Ninja”, osiągnęły ponad 35 milionów odtworzeń na portalu Youtube, a ruch na ich stronie był tak duży, że przekraczał możliwości serwerów. W sumie wszystkie teledyski Die Antwoord obejrzano ponad 130 milionów razy.

9 czerwca Die Antwoord powrócą z nową płytą, „Donker Mag” (ZEF Recordz), na której znajdzie się 16 utworów. Dziś zespół zaprezentował wideo do utworu „Pitbull Terrier”. W maju duet rozpocznie wyprzedaną trasę po Stanach Zjednoczonych, a pod koniec lipca pojawi się w Europie.

 Jest nas ponad 15 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy