Wpisz i kliknij enter

Grzegorz Pleszyński

8 marca nakładem Wet Music ukazał się najnowszy album Grzegorza Pleszyńskiego – „Rock & Roll History of Art”. Na płytę składa się trzynaście kompozycji będących mieszanką wolnej improwizacji, eksperymentu i dźwiękowego performance’u.

Muzyka stanowi dopełnienie dla specyficznie pojmowanej historii sztuki współczesnej, widzianej oczami Pleszyńskiego. Jest to historia wyrażona za pomocą różnych brzmień, których siła pochodzi z wolności rock’n’rollowej energii, jak i z pierwotnego oraz etnicznego podejścia do dźwięku.

Pleszyński wykorzystując preparowane brzmienie trąbki, własny głos i sample wchodzi w dialog z zaproszonymi do współpracy gośćmi. A towarzystwo jest doborowe. Na płycie oprócz pomysłodawcy całego projektu można też usłyszeć m.in. Ann Noel, Jerzego Mazzolla, Rafała Gorzyckiego, Jona Dobie, Bartka Kapsę, Qbę Janickiego, Sławomira Szudrowicza i Artura Maćkowiaka.

Na całe wydawnictwo składa się płyta CD oraz DVD, gdzie wybrane utwory posłużyły jako oprawa muzyczna do stworzonych przez Pleszyńskiego wideoartów z obrazami m.in. Stażewskiego, Winiarskiego, Waśko i innych.

 

Strona Wet Music »
Profil na Facebooku »
Profil na BandCamp »Jest nas ponad 15 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy