Wpisz i kliknij enter

Pastelowy IDM na początek lata

Pod urokliwą nazwą Sun Sea Sky Productions ukrywa się amerykańska wytwórnia specjalizująca się w eterycznej elektronice.

Działając w miejscowości Charleston w stanie Illinois, firma ta dostarcza regularnie nowych płyt, reprezentujących różne odmiany elektroniki do słuchania – od ambientu, przez IDM, po post-rock. W katalogu tłoczni znajduje się ponad trzydzieści pozycji. Ponieważ nie są one bliżej znane europejskiemu słuchaczowi, postanowiliśmy przybliżyć naszym Czytelnikom najnowsze wydawnictwa Sun Sea Sky Productions.

Pod pseudonimem Melorman ukrywa się grecki producent Antonis Haniotakis z Aten. Jego ostatnie dokonanie to album „Out In A Field”. Przynosi on zwiewne dźwięki bliskie wczesnym dokonaniom Boards Of Canada. To oznacza wręcz bajkową wersję IDM-u, rozpisaną na ciepłe i łagodne partie onirycznych klawiszy, podszywane co jakiś czas hip-hopowymi rytmami lub subtelnymi pasażami post-rockowej gitary. Miłośnicy tego rodzaju brzmień – warto posłuchać!

Mokhov to z kolei amerykański producent z Las Vegas, pochodzący z Rosji. O tym, jaka jest jego muzyka możemy się dowiedzieć z jego najnowszego dokonania. „Future Hope” zgodnie ze swym tytułem przynosi jasną w tonacji muzykę, w której jest miejsce na różne wpływy. Hip-hopowe podkłady i funkowe basy spotykają się tu z jazzowymi klawiszami i breakowymi bitami. Jednym zdaniem – coś dla wielbicieli bardziej abstrakcyjnej wizji IDM-u w stylu fusion spod znaku The Flying Lotusa.

Pod pseudonimem Northcape działa z kolei brytyjski producent, obecny na elektronicznej scenie już ponad dekadę. Jego nowa płyta nosi tytuł „Glasshouse” – i stanowi chłodniejszą odmianę IDM-u serwowanego przez Sun Sea Sky Productions. Czuć w utworach z albumu brytyjski klimat – stąd tyle tutaj ambientowych przestrzeni, uzupełnionych kruchą rytmiką i delikatną elektroniką. W efekcie otrzymujemy wyjątkowo ilustracyjną muzykę, idealną na letnie wieczory.

Więcej informacji i muzyki:

www.sunseasky.com

www.facebook.com/sunseaskyproductionsJest nas ponad 15 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
303
303
9 lat temu

Byłbym zapomniał – wyśmienite polecenie. Dzięki!

miszza
miszza
9 lat temu

Takich brzmień szukałem. dziękuje !

303
303
9 lat temu
Reply to  miszza

Pierwsze skojarzenie: Vector Lovers i Milieu, potem Secede lub Kettel. Także polecam 🙂

Polecamy