Wpisz i kliknij enter

The Jaydes – Tears And Fears

Nowy projekt Bloody Mary rozpisany na hipnotyczne remiksy.

Wydany na początku tego roku debiutancki album duetu The Jaydes okazał się wyjątkowo solidną próbą połączenia klasycznych brzmień analogowych rodem z Detroit i Chicago z nowoczesnym formułą klubowego grania, wywiedzioną z berlińskiego tech-house’u. Nic więc dziwnego, że teraz dostajemy zestaw remiksów, dyskontujący w winylowym i cyfrowym formacie sukces pierwszej płyty.

Oryginał to znakomita kompozycje – surowe techno, głęboko nasycone seksownym szeptem Bloody Mary, który idealnie współgra z płynnym tłem i zawodzącymi klawiszami, tworzącymi podskórne napięcie. Francis Harris podchodzi do nagrania bez zbędnych skrupułów – i zamienia je w swym „Lightblumover Mixie” w głęboki dub o oszczędnym brzmieniu, pulsujący industrialnymi szumami i hałasami.

„Fresco Mix” wyszedł spod palców Davida K. To oznacza zwrot w stronę klubowego minimalu opartego na kruchych breakach. Reszta aranżacji jest równie skromna – ale wnosi echo zredukowanej melodii o psychodelicznym sznycie. Nieco inaczej modeluje „Tears And Fears” Heartthrob w swym remiksie. Tym razem rytm nabiera bardziej metalicznego brzmienia, a towarzyszą mu rozwibrowane akordy szklistych syntezatorów.

W wersji cyfrowej zestaw uzupełnia bonus w wykonaniu wspomnianego Davida K. Pod nazwą „Drunky Bird’s Tears Mix” ukrywa się melodyjne electro, zestawiające wokal Bloody Mary ze zrekonstruowanymi na bardziej soniczną modłę podstawowymi brzmieniami kompozycji.

Remiksy „Tears And Fears” robią dobre wrażenie – zmysłowy i niepokojący charakter oryginału zostaje zachowany, a po podkręceniu warstwy rytmicznej, nagranie nabiera bardziej hipnotycznego pulsu. Nam jednak i tak najbardziej podoba się wersja podstawowa – ze względu na finezyjne połączenie mocnej dynamiki rodem z techno i seksownej narracji Bloody Mary.

Dame-Music 2014

www.dame-music.com

www.facebook.com/pages/Dame-Music/257364027895

www.facebook.com/thejaydesJest nas ponad 15 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy