Wpisz i kliknij enter

Oscar Mulero – Vertigo EP

Jeżeli macie się za fanów techno, a nie znacie Oscara Mulero, to lepiej się do tego nie przyznawajcie.


Właściciel Warm Up Recordings i Pole Group, rewelacyjny producent, nieoceniony DJ. Vertigo EP, to pierwsze wydawnictwo z serii Pattern Series, limitowanego nakładu dwunastocalówek o typowo parkietowym przeznaczeniu.

Oscar Mulero Press pic 1
Epley Manoeuvre, opływane jest przez masy chłodnych, sekwencyjnych akordów. Perkusjonalia brzmią tu jak miarowe wydechy, są organiczne i porywające. Wszystko napędza niepozorny kick-drum, który lekko obstukuje numer.

 
Gravity… Mocno przyciąga nas do parkietu, ale nogi chodzą jak w automacie, m.in. dzięki funkowym elementom kompozycji. Minimalowe, cyfrowe sampelki a’la Regis, synteza robocich, inwazyjnych dźwięków. Typowe sci-fi techno.

Particle Repositioning trzyma w napięciu od początku do końca. Jest ociężały, ale zarazem przestrzenny i rozedrgany. Zaostrzony podwójnymi clapami, brzmi bardzo analogowo.

Mulero ma fach w ręku do składania tanecznych numerów, które są jednoczesnym ukłonem w stronę klasycznych zabiegów i świetnie oddają współczesny charakter postminimalowego brzmienia. Bardzo dobre!Jest nas ponad 15 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
trackback

[…] (UK)  Review on Soundwall (Italy)  Review on Beyeah (France) Review on Gourou Musical (France) Review on Nowa Muzyka (Poland) Review on Parkett […]

Polecamy