Wpisz i kliknij enter

Trzy Tony

Bydgoskie trio, związane z legendarnym klubem „Mózg”, w projekcie „Efekt księżyca” zainspirowanym nocnym życiem świata, prezentuje nowy wymiar dźwiękowej ekspresji.

Pierwszy projekt tria Tomasz Pawlicki (flet, komputer), Mateusz Szwankowski (klarnet, klarnet basowy), Jacek Buhl (perkusja, instrumenty perkusyjne) powstał pod wpływem magii Nocy i fascynacji efektem Księżyca, kiedy to na świecie jest jakby o TRZY TONY ciszej. Bez zgiełku dnia cisza przeradza się w swoiste harmonie, których nie słyszą Ci, którzy już śpią. Muzyka, nasycona duszą nocnego miasta, jest odbiciem trudnych do wyrażenia refleksji i emocji zrodzonych nocą.


Trzy Tony – „Narodziny Srebrnego Światła”

Muzyka Trzech Tonów jest inspirowana między innymi klasyką, tą mozartowską, jak i dodekafonią Schoenberga – nasycona jest specyficzną energią, czerpaną z zasobów rozmaitych form drugiej połowy XX stulecia. Twórcy nie stronią od chaosu, który rozpędzany z fantazją, kieruje ich do nieodkrytych „źródeł” i naprowadza na osobliwy rodzaj „niekończącej się pieśni”’.

Idea powstania zespołu Trzy Tony zrodziła się w 2013 roku na jednym z wielu wieczorów muzyki improwizowanej, odbywających się w bydgoskim Klubie „Mózg”. Tak relacjonują swoje spotkanie: „Trójka muzyków postanowiła zejść do mrocznych lochów klubu Mózg, gdzie poddała się galerniczym torturom – kilkugodzinnej chłoście strumieniami średniowiecznych, ascetycznych, pokurczonych i zajadle raniących „biczy dźwięków prostych”. Brnąc tą drogą, dążą ku formie opartej na „teorii słonecznika”.

www.facebook.com/trzytony
www.soundcloud.com/requiem-records-1
www.requiem-records.com/pl/mainJest nas 14 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy