Wpisz i kliknij enter

Nowości z Discrepant

Nadrabiamy zaległości kasetowe z brytyjskiej oficyny Discrepant. Warto się pośpieszyć i coś zamówić z tego labelu, bo do końca miesiąca jest 15% zniżki na wszystkie wydawnictwa.

CREPT14_Poly-Fannies_Art

Poly Fannies – „Athom Afternan” (03.12.2014 | Discrepant)

Projekt Poly Fannies tworzą dwaj muzycy: Thomas Giry (aka T.S.E.G.) i David Meunier (aka Naan, South Of No North). Kaseta „Athom Afternan” to ich pierwsze wydawnictwo opublikowane pod szyldem Poly Fannies. Ten belgijsko-francuski duet swoją twórczość oparł w dużej mierze na brzmieniu perkusji. Na „Athom Afternan” mamy dwa długie nagarnia, w których artyści prezentują wyjątkowe podejście do rytmu czy sonorystycznych właściwości perkusji, łącząc je z elektroniką, syntezatorami, głosem i samplami. Muzycy z powodzeniem łamią schematy i konwencjonalne rozwiązania, dzięki czemu swobodnie poruszają się wokół muzyki elektroakustycznej, ambientu, improwizacji, free jazzu, IDM-u i rockowych brzmień. „Athom Afternan” to lektura obowiązkowa!

Profil na Facebooku »

Gonzo

Gonzo – „Ark Eulogy” (03.12.2014 | Discrepant)

Za nazwą Gonzo ukrywa się Gonçalo F Cardoso – szef wytwórni Discrepant i twórca projektu Papillon. W ubiegłym roku wydał też na kasecie materiał jako Gonzo, pt. „Ruídos (à portuguesa)”. Taśma „Ark Eulogy” to niezwykłej urody kolaż dźwiękowy zatopiony w plemiennej rytmice, field recordingu, brzmieniu fortepianu, gitarowych melodiach, dronach i ambiencie z elementami noise’u. Twórczość Gonçalo F Cardoso wymyka się oczywistym skojarzeniom i jest swego rodzaju wariacją na temat współczesnej kompozycji, która nie ma początku ani końca.

 

Strona Discrepant »
Profil na Facebooku »
Słuchaj na Soundcloud »Jest nas ponad 16 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy