Wpisz i kliknij enter

Red Bull Music Academy Weekender | 16 – 18. kwietnia KONKURS

W dniach 16-18. kwietnia odbędzie się druga już, warszawska edycja podróżującego po całym globie festiwalu Red Bull Music Academy Weekender.

Do stolicy ściągnie wówczas ponad 30 znaczących nazwisk światowej elektroniki. Dzięki Red Bullowi usłyszymy na żywo zarówno tych, którzy przez lata kształtowali brzmienie współczesnych gatunków, jak i ludzi od niedawna intrygujących nas swoimi innowacyjnymi produkcjami.

brandtbrauerfrick

W czwartek, w Studiu Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego, Steve Nash i jego Turntable Orchestra otworzą festiwal koncertem prezentującym oryginalne połączenie gramofonowego scratchu z muzyką klasyczną. Z racji na to, że bilety na ten występ zostały już wyprzedane, dzięki organizatorom będzie możliwość oglądania transmisji z wydarzenia on-line. Najwięcej muzycznych wrażeń przygotowano jednak na piątek i sobotę. Przez dwa główne dni festiwalu na terenie placu Defilad oraz we wnętrzach Teatru Dramatycznego i Teatru Studio usłyszymy między innymi takich artystów, jak: Andy Votel, Buraka Som Sistema, trio Brandt Brauer Frick, Kindness, Koreless, Cid Rim oraz Evian Christ. Spoza artystów zagranicznych w ten weekend wystąpi oczywiście także solidna reprezentacja polskiej elektroniki: Ptaki, Daniel Drumz & Mr.Krime, HV/NOON z gośćmi i wielu innych!

I w tym roku na festiwalu nie zabraknie wydarzeń specjalnych. W piątek premierowy koncert da międzypokoleniowy projekt Albo Inaczej… W sobotę zaś, w ramach bezpłatnej części Weekendera odwiedzający będą mogli wspólnie świętować Record Store Day, uczestniczyć w spotkaniach z artystami i brać udział w wykładach.

Po więcej informacji i dokładny program festiwalu klikajcie TUTAJ

________________________________________________________________________

KONKURS: Mamy do oddania w Wasze ręce 4 bilety na sobotni wieczór. Wystarczy, że odpowiecie na jedno, za to bardzo ważne pytanie: na którym z polskich festiwali wystąpił w zeszłym roku Evian Christ? Odpowiedzi przesyłajcie na franciszek.ploch@nowamuzyka.pl. Nagrodzimy 4 najszybsze osoby!

 Jest nas ponad 15 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy