Wpisz i kliknij enter

X-Navi:Et i Paeli***Zun w Chmurach

6 lipca w warszawskim klubie Chmury zagrają X-Navi:Et i Paeli***Zun

Oba koncerty odbędą się w ramach „Misterium dźwięku”. Zapraszamy na wyjątkowe spotkanie z elektroakustyczną muzyką psychodeliczną. Pragniemy zaprezentować projekty o niezwykłych walorach brzmieniowych, tworzone przy pomocy niekonwencjonalnych środków wyrazu, sięgające do tradycji w nowy sposób. Medytacyjne przestrzenie dźwiękowe zacierające granice, przenoszące w sfery nieznane i nieoczywiste, a jednocześnie tak bezpośrednie i namacalne – piszą organizatorzy.

  • 6 lipca 2015 (poniedziałek)
  • klubokawiarnia CHMURY, 11 listopada, 22
  • godz. 20.00
  • wstęp: 15 zł

_Rafał Iwańskifoto: Agnieszka Janik

X-NAVI:ET (Rafał Iwański) – artysta dźwięku, perkusjonista, z wykształcenia etnolog. Tworzy muzykę elektroakustyczną budowaną na brzmieniu modyfikowanych analogowo i cyfrowo instrumentów elektronicznych i akustycznych oraz dźwięków znalezionych. Współzałożyciel i muzyk grup HATI, Innercity Ensemble i Kapital, gra na instrumentach perkusyjnych w zespole Alameda 5. Solowo występuje jako X-Navi:Et. Współtworzył projekty audiowizualne Aqualuna i Voices of the Cosmos. W marcu 2015 r. nakładem krakowskiego wydawnictwa Instant Classic ukazała się płyta CD „Dead City Voice / Remix Project”(recenzja)  zawierająca remiksy dobrze przyjętego albumu „Dead City Voice” wydanego w 2013 r. na płycie winylowej (Eter Records / Zoharum) i kasecie (Instant Classic).

Iwański zagrał solo i z zespołami setki koncertów m.in. w Polsce, Niemczech, Belgii, Dani, Holandii, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Austrii, Szwajcarii, Hiszpanii, na Litwie, Węgrzech i w USA. Współpracował w koncertowo i/lub w studio z takimi artystami jak m.in. Z’EV, Richard Pinhas, Peter Votava, Jerzy Mazzoll, Anna Zielińska, Kuba Ziołek, Wojtek Jachna, Jeff Gburek, John Zorn, Michael Durek, Raymond Salvatore Harmon. Brał udział w nagraniu i realizacji kilkudziesięciu albumów wydanych na nośnikach cyfrowych, płytach winylowych i kasetach. W ramach działań grupy HATI prowadzi warsztaty dźwiękowe osadzone w idei i praktyce recyklingu, jest także autorem muzyki do filmów. Członek Polskiego Stowarzyszenia Muzyki Elektroakustycznej.

Pelli Zunfoto: Darek Pietraszewski

PAELI***ZUN – Zespół na głos i perkusjonalia, w składzie Antonina Nowacka i Piotr Dąbrowski, łączący organiczny intuicjonizm z psychodeliczną poetyką.

Antonina Nowacka – wokalistka, artystka wizualna, zainteresowana wykorzystaniem głosu jako instrumentu oraz jego korelacją ze stanami umysłowymi, zjawiskami wewnętrznymi i zewnętrznymi, co łączy w swych poszukiwaniach dźwiękowych. Oscylują one wokół muzyki dawnej – pieśni religijnych, antycznych oraz opery. Eksperymentuje z elektroniką, dźwiękami aparatu mowy, mową bez słowa, nastrojami. Od 5 lat wraz z Bogumiłą Piotrowską współtworzy zespół audiowizualny WIDT – improwizacje na głos, elektronikę i analogowe wizualizacje. Współgra z Warsaw Improvisers Orchestra oraz w pomniejszych składach z poszczególnymi jej członkami, stale z Olgierdem Dokalskim (Potala), Natanem Kryszkiem, Piotrem Dąbrowskim. Współpracuje z zespołem kIRk (Olgierd Dokalski/Paweł Bartnik/Filip Kalinowski).

Piotr Dąbrowski – perkusjonista, artysta plastyk, intuicjonista, autor tekstów poetyckich. Poszukuje w grze na perkusji i otoczeniu brzmień i barw. Muzyka tworzona przez niego koresponduje ze współczesną muzyką perkusyjną, minimalną, improwizowaną, noise’ową. Podobnie jak w swej twórczości plastycznej stawia na prostotę i surowość formy. W jego graniu instrumenty zyskują nowy wymiar, tracą swój konwencjonalny obraz – stają się narzędziami dźwiękowymi, służą do tworzenia osobliwych faktur, ujawnia się ich wewnętrzna energia. Korzysta także z przedmiotów, które niekoniecznie muszą kojarzyć się z muzyką, często używa także smyczka. Występuje z programem solowym. Z Antoniną Nowacką tworzy duet PAELI***ZUN. Z Iwoną Jędruch gra w duecie „Pieśni zwierząt”. Ponadto gra w ramach Warsaw Improvisers Orchestra.

Miał przyjemność współpracować z: Rayem Dickaty, Wojciechem Kwapisińskim, Mieczysławem Litwińskim, Szymonem Tarkowskim, Bartkiem Tkaczem, Kamilem Szuszkiewiczem, (nieżyjącym już) perkusistą Konradem Chylem, tworząc duet LUV, z Maciejem Cierlińskim, Yerba Mater, Patrykiem Zakrockim, Meritum, Wiosna, Bindu Duo. Wespół z Cinemanual, Krzysztofem Owczarkiem wykonywał program: „Dźwięk w obrazie. Obraz w dźwięku”. Regularnie tworzy na polu sztuk plastycznych i prowadzi zajęcia edukacyjne, plastyczne i dźwiękowe dla dzieci. W tym roku powstaje materiał na jego solową płytę.







Jest nas ponad 15 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Baasch – Noc

Once upon a night, seven clubs away