Wpisz i kliknij enter

Kaseta od Emitera

Niedawno oficyna Pawlacz Perski wypuściła taśmę Marcina Dymitera znanego jako Emiter. 

Emiter porusza się w obszarze elektroniki i muzyki improwizowanej, łącząc różne jakości – lo-fi/ hi-fi, czy też dźwięki powszechnie uznawane za zakłócenia oraz nagrania terenowe. Szuka możliwości syntezy analogowego/cyfrowego brzmienia i organicznych połączeń w samym dźwięku eksplorując różnorodne pejzaże dźwiękowe.

Tworzy instalacje dźwiękowe, słuchowiska radiowe, muzykę do filmów, spektakli i przestrzeni publicznych. Gra do filmów niemych. Prowadzi autorskie warsztaty dźwiękowe oraz działania mające na celu propagowanie field recordingu. Współpracował z artystami wizualnymi i tancerzami m.in. Anną Baumgart, Joanną Rajkowską, Anną Witkowską, Ludomirem Franczakiem, Risą Takitą, Jackiem Krawczykiem oraz poetą Marcinem Świetlickim i pisarzem Danielem Odiją. Gra także w projektach: niski szum, emiter_franczak audio video performance, Flora Quartet. Członek Polskiego Stowarzyszenia Muzyki Elektroakustycznej.

Muzyka zawarta na albumie „Odzyskane” funkcjonowała najpierw jako ścieżka dźwiękowa do spektaklu Ludomira Franczaka. Przeniesiona na pawlaczową taśmę, zwraca uwagę swoim minimalizmem i opartą na repetycjach formą, które są punktem wyjścia do tkania rozmaitych elektronicznych faktur. „Odzyskane” to hipnotyczna podróż pod powierzchnię dźwięku.

Płyta jest dostępna w formie cyfrowej lub w limitowanym nakładzie 40 sztuk na kasecie.

 

Oficjalna strona artysty »
Strona Facebook Pawlacza Perskiego »
Profil na BandCamp »Jest nas ponad 16 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy