Wpisz i kliknij enter

Lomi Lomi

Poznajcie nowy projekt z obozu Lado ABC

To nie jest muzyka stworzona na potrzeby hawajskiego masażu w stylu Nui, choć nie można odmówić zespołowi Lomi Lomi ich tanecznego zacięcia. Jestem pewien, że nowa grupa Piotra Domagalskiego (Levity, Profesjonalizm) i jego kolegów: Mateusza Szemraja – (cymbały), Artura Lipińskiego – (perkusja, śpiew), Krzysztofa Cybulskiego – (gitara basowa, śpiew) zapędzi niejedną duszę w odrealnione klimaty psychodelii oraz wykwintnej piosenki o dość surrealistycznych i lekko frymuśnych tekstach. Najwięcej psychodelicznych oparów wydobywa się z instrumentów klawiszowych Domagalskiego, które z kolei stanowią ciekawą przeciwwagę dla cymbałów Szemraja. Dochodzi też element awangardy/improwizacji w świetnym utworze „Lux”. Zaś we fragmencie „lynx lynx” muzycy dokonali interesującego połączenia brzmienia organów (okolice tria Emerson, Lake & Palmer) z krajową wersją cumbii w odcieniach afrobeatu.

Należy dodać, że płyta „Heroizm woli” (lipiec 2015 | Lado ABC) została niecodziennie wydana, gdyż okładka jest ręcznie klejona, a wcześniej maszynowo haftowana. Album możecie zamówić w sklepiku Lado ABC.

 

Strona Facebook Lomi Lomi »
Strona Lado ABC »
Profil na Facebooku »Jest nas 14 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Eksperymentalne oblicze RPA – część #40

Nowy rok i nowa część cyklu. Całkiem niedawno wyszły dwa albumy szwajcarskiego producenta Dejota, który nagrał je podczas pobytu w RPA. Poznajcie jego wyjątkową elektronikę!