Wpisz i kliknij enter

CTRLS – Two Worlds EP

Siódme wydawnictwo CTRLS w katalogu Token, pięćdziesiąte piąte w ogóle. Jak widać i słychać, ufają mu tam, bo jego muzyka stanowi duży odsetek całego ich dorobku. Jemu, czyli komu? CTRLS, to Troels Knudsen, duński producent, ozdoba wytwórni Token i projektu Northern Structures na Sonic Groove. Po epizodzie z muzyką drum’n’bass, na poważnie zabrał się za techno, ze spektakularnymi zresztą, efektami.

Two Worlds, to czysto rzemieślnicza robota. Długie minuty, otwierające track, przypominają nam o tym, że Troels, prócz typowych bangerów w zanadrzu ma także tę, jakże rzadką wśród ‚bangerowców’, umiejętność tworzenia pięknych synthowych pejzaży. Po dłuższym czasie, numer nabiera rytmu i tym samym, reguluje się w radosny sposób.

Ctrls Press Pic

Onto Them, to już mniej żyzne terytorium, ale zarazem wyraźniejsza wizytówka stylu artysty. Słyszę gdzieś tam, przepuszczone przez efekty, trąbienie słoni. Stopa brzmi bardzo organicznie, dlatego numer ma w sobie znamiona plemienności, za którą szczerze w techno przepadam.

Two Worlds, to najogólniej rzecz biorąc, soniczna podróż z przygodami – pierwsza część, to cyfrowe all inclusive dla zmęczonych kończyn, a druga, to prawdziwy survival, tylko dla zawodowców. CTRLS, wie, jak robić to dobrze – podziwiam go, szanuję i czekam na więcej!Jest nas 14 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy