Wpisz i kliknij enter

Nac/Hut Report

Czy industrialne brzmienia mogą być wprzęgnięte w formułę… piosenki? Tak. Posłuchajcie tylko nowej płyty włosko-polskiego projektu.

W skład duetu Nac/Hut report wchodzi polska wokalistka Brigitte Roussel (również ciekawa malarka) i włoski muzyk Li/ese/Li. Swój czas dzielą oni między Kraków a włoskie Reggio nell’Emilia. W ciągu pięciu ostatnich lat zrealizowali oni trzy płyty, które ukazały się nakładem wytwórni Double Hallucinative.

Najnowsza z nich nosi tytuł „Schism No Symmetry”. Znajduje się na niej osiem nagrań, łączących w zaskakujący sposób sprzeczne elementy. Właściwie są to piosenki – bo Brigitte śpiewa w każdym z nich. Jej wokal jest na swój sposób melodyjny, ale też mocno psychodeliczny, rozmarzony, senny, bliski temu, jak traktowały ludzki głos zespoły z kręgu shoegaze („Green Goose Scene”).

Śpiew otoczony jest jednak mocno agresywnymi dźwiękami. Przede wszystkim są to gitarowe przestery splecione w strumień jazgotliwych korozji („Cold Lands/Throw Up Gold!”). Nie brakuje tu również typowo industrialnej elektroniki – dzikich zgrzytów i niepokojących szumów, rozsadzających wspomnianą na wstępie formułę piosenki („Ah Ah East”).

Wszystko to brzmi oryginalnie, wyłamując się z ogranych konwencji. Warto więc zwrócić uwagę na Nac/Hut Report, tym bardziej, że duet prezentuje się również efektownie na scenie. Najnowszy album projektu można kupić w serwisie Bandcamp w formie elektronicznej lub w postaci limitowanego CD. Polecamy!

www.double-hallucinative.blogspot.com

www.soundcloud.com/doublehallucinative

www.nachutreport.bandcamp.com

www.soundcloud.com/nac_hut_reportJest nas ponad 15 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy