Wpisz i kliknij enter

Diffusion_Art: Mazzoll, Knuth, Przeździecki i inni

W ostatni weekend listopada (28-29.11) unikatowe wnętrza Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie posłużą jako miejsce przeplatania się rozmaitych form sztuki: muzyki, instalacji i rzeźby.

Dyfuzyjny charakter przedsięwzięcia, którego pomysłodawcami są Jerzy Mazzoll i Robert Knuth, celuje w ukazanie alternatywnej twórczości w ramach instytucji kojarzonej na ogół z bardziej tradycyjnymi czy wręcz „klasycznymi” formami wyrazu.

dyfuzja

1. «samorzutne przenikanie cząsteczek jednej substancji do drugiej, prowadzące do wyrównania stężenia»
2. «przenikanie elementów danej kultury do innej, prowadzące do powstawania podobieństw między nimi»

Słownik języka polskiego PWN

Festiwal Diffusion_Art rozpocznie się w sobotę 28 listopada o godz. 18 od wyjątkowego koncertu „Tribute to Bogusław Schaeffer”, podczas którego kontrabasista Sławek Janicki i pianista Szábolcs Esztényi oddadzą hołd wybitnemu polskiemu kompozytorowi i historykowi muzyki.

Po koncercie odbędzie się uroczyste zakończenie festiwalu Młode Wilki 15, prezentującego dokonania studentów studentów uczelni artystycznych z całej Polski.

Następnie na scenę wkroczy trio Jurek Przeździecki (elektronika), Peter Brötzmann (saksofon) i Jerzy Mazzoll (klarnet).

Po nich zaprezentują się formacja HATI oraz duet Jachna/Buhl.

Koncertom będą towarzyszyć instalacje: „Dow” Ralfa Urbana Bühlera i „Diffusion Glass” Jerzego Mazzolla i Roberta Knutha.

Później uczestnicy festiwalu przeniosą się do pobliskiej Piwnicy Kany, gdzie odbędzie się after party przy dźwiękach serwowanych przez austriacką artystkę Canned Fit i polskiego didżeja grającego pod szyldem Czarny Latawiec.

https://www.youtube.com/watch?v=0gnKiaPfsu8

Niedzielna odsłona Diffusion_Art wystartuje o godz. 14 występem Flora Quartet – zespołu łączącego elektronikę, field recording, diaskopowe wizualizacje i brzmienie instrumentów dętych.

Następnie przed publicznością zaprezentuje się jednoosobowy projekt Micromelancolié, bazujący na samplingu, cut-upach i plądrofonii.

https://soundcloud.com/micromelancolie/anrs-live-6-dzielnica-ldz-311015

Bilety można nabyć w kasie oraz na stronie Filharmonii. Kosztują 10-20 zł (sobota) i 5-10 zł (niedziela).Jest nas ponad 15 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy