Wpisz i kliknij enter

SOUNDLAB #3: SBB w rocznicę grudnia ’70

W niedzielę 13 grudnia we wnętrzach Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie wystąpi legendarna polska supergrupa. Koncert odbędzie się w ramach cyklu SOUNDLAB – filharmoniczne laboratorium muzyki elektronicznej.

„Koncert poświęcony wydarzeniom z grudnia 1970 roku opowiada o odwadze ludzi, którzy mieli siłę przeciwstawić się dyktaturze. Na scenie trzech muzyków, którzy zrewolucjonizowali polską scenę rockową. Legendarne SBB, czyli Józef Skrzek, Apostolis Anthimos i Jerzy Piotrowski w towarzystwie szczecińskich Filharmoników. Nie zabraknie pulsujących bębnów, rozdzierających powietrze solówek na klawiszach i pełnych pasji partii basowych. Diament rodzimej sceny muzycznej jak zawsze „Szuka. Burzy. Buduje”” – czytamy na stronie Filharmonii.

https://www.youtube.com/watch?v=yOv3Xw04iWI

Aranżacji utworów SBB na orkiestrę dokonał Miłosz Wośko – kompozytor rezydent Filharmonii w Szczecinie w sezonie 2014/2015.

Występ SBB z towarzyszeniem Orkiestry Symfonicznej Filharmonii w Szczecinie odbędzie się w niedzielę o godz. 17. Bilety kosztują 30-70 zł. Szczegóły na stronie Filharmonii.Jest nas ponad 15 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy