Wpisz i kliknij enter

Spontaneus Chamber Music vol.1

Trzech znakomitych polskich instrumentalistów postanowiło wejść do studia i po prostu improwizować. Co z tego wyszło? Przekonajcie się sami!

Marcin Olak (gitarzysta, kompozytor, improwizator) poznał Patryka Zakrockiego (skrzypek, improwizator, kompozytor, artysta dźwiękowy) w czasie 9. edycji warszawskiego festiwalu Ad Libitum, która odbyła się jesienią 2014 roku. Wtedy to pod kierownictwem Agustí Fernándeza powstał świetny ensemble Ad Libitum Orchestra. Oczywiście obaj muzycy weszli w skład tego projektu. Jak przyznaje Olak, był przekonany o tym, że jego współpraca z Zakrockim na tym przedsięwzięciu się nie zakończy, czego potwierdzeniem jest album „Spontaneus Chamber Music vol.1” (11.01.2016 | Fundacja Słuchaj).

Panowie do studia zaprosili Mikołaja Wieleckiego – niezwykłego perkusistę specjalizującego się w grze muzyki kubańskiej, afro-kubańskiej czy flamenco. Kompozycje, jakie znalazły się na „Spontaneus Chamber Music vol.1” powstały w efekcie improwizowanych sesji, więc materiał aż kipi od spontaniczności. Muzyka tria to niczym nieskrępowana opowieść, bowiem swobodna improwizacja wiedzie ich w przeróżne rejony, od muzyki współczesnej, sonorystyki, poprzez elementy pustynnego bluesa w „Carbon Tears”, aż po muzykę filmową.

 

Fundacja Słuchaj »
Profil na Facebooku »
Profil na BandCamp »Jest nas ponad 15 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy